Home Zpravodajství Z regionu Vrčeňské baro...

Vrčeňské barokní posvícení i s vizitkami

Obec Vrčeň na jižním Plzeňsku je i letos zapojena do festivalu Západočeské baroko, který probíhá ne mnoha místech Plzeňského kraje. Na termín tradičního vrčeňského posvícení – 12. srpna – organizátoři připravili zajímavý kulturní program.

Podle organizátorů letošního festivalu se snaží připomenout návštěvníkům barokní tradici spojenou s Vrčení a současně je přilákat i na lidovější formu zábavy. Program se odehraje na dvou místech. U barokní kaple „U sv. Vojtěcha“ to bude recitál mezzosopranistky Edity Adlerové. Večer čeká hosty divadelní a šermířské vystoupení z období baroka v hostinci „Na faře“.  Kaple sv. Vojtěcha bude po dobu konání akce otevřena návštěvníkům. Součástí programu je i procházka po Stezce sv. Vojtěcha 1,5 km, po které se dá příjemnou vycházkou dojít ke kapli.


Vrčeň, kaple sv. Vojtěcha

Obec Vrčeň se stala atraktivnější pro turistické nadšence. Turistická vizitka (Kaple sv. Vojtěcha) bude v prodeji od soboty 12. srpna 2017, a to symbolicky v rámci letošního barokního posvícení, jehož část se mj. odehraje také u kaple sv. Vojtěcha, v době od 15:00-16:00 hod.

Od soboty 12. 8. 2017 bude turistická vizitka v prodeji v hostinci Na Faře (7 dní v týdnu) nebo v úředních dnech (po-st-pá) na OÚ, a to až do vyčerpání zásob v počtu 200 ks. Prodejní cena je standardních 12,-Kč.

Program vrčeňského festivalu:

14:00  Procházka po Stezce sv. Vojtěcha s připomenutím barokní tradice českého světce. Začátek na vrchu Vyšehrad na okraji obce, směr Čečovice.

15:00–16:00  Recitál Edity Adlerové u kaple sv. Vojtěcha. Interpretku doprovodí kytarista Miroslav Žára, žák Štěpána Raka.

19:00  Zahrada u hostince Na Faře: Divadelní a šermířské představení skupiny „Harcíři“ z Rokycan.

20:00  Zahrada u hostince Na Faře: Posvícenecká zábava. Hraje skupina BOBELIN.