Home Zpravodajství Z regionu Z domu přírod...

Z domu přírody na pátrání po bobrech

Za humny je bobr! Pojďte navštívit tajemné noční zvíře, které se do naší krajiny vrátilo po třech staletích. Pátrání po bobrech, kteří patří mezi naše největší a nejpilnější hlodavce, připravil na sobotu 14. října Dům přírody Českého lesa, který se nachází v Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku.

„Podíváme se, co sebou přináší bobr evropský dobrého, ale i špatného. A co se s tím špatným dá třeba udělat. Zajímá vás, co bobři žerou, co dělají v zimě a proč je vlastně tolik baví kácet stromy? Na tyto i jiné otázky vám rádi během této komentované vycházky odpovíme a možná cestou uvidíme i samotné zvíře,“ uvedla průvodkyně sobotního pátrání po bobrech, zkušená zooložka RNDr. Milena Prokopová, Ph.D.

Povídání o jeho životě a složitém soužití s lidmi v krajině 21. století bude jistě zajímavé, ovšem je důležité připomenout, že místy bude náročnější terén, překážky a voda. Kdo tedy nechce mít mokré nohy a zablácené boty, vezme si raději holínky. Sraz pro všechny zájemce je v 9:30 hodin u železniční zastávky Klenčí pod Čerchovem.