Home Zpravodajství Z regionu Po zabezpečen...

Po zabezpečených parkovištích je poptávka

V loňském roce vyhověla dobřanská radnice požadavku motoristů ze sídliště Pančava, kteří požadovali vznik zabezpečeného parkoviště. Na zkoušku  proto využili prostor u sportovní haly, který nyní musí v rámci rekonstrukce uvolnit.

„Nechceme zklamat lidi, kteří si na tuto službu navykli, ani ty, kteří na místo čekají v pořadníku. Proto jsme hledali řešení. Vzhledem k nízké ceně demoličních prací padla volba na místo po firmě  Integra. Celý areál kotelny firma APB zlikvidovala za 900 tisíc korun i s daní. Abyste měli představu, jak moc výhodná cena to je, můžeme porovnat s demolicí podstatně menších garáží v kasárnách v roce 2010.  Vyšla na 2,7 miliónu,“ zdůraznil starosta Dobřan Martin Sobotka.

Integra má řadu výhod. Jednou z nich je, že se příjezd nenachází v zóně sídliště, kde je zakázán vjezd nákladních vozidel. Na parkoviště tak budou moci vjíždět i dodávky, které jinak ztrpčují život majitelům osobních aut. Na rozdíl od stávajících prostor zde pro ně budou dostatečně velká místa. Další předností je poloha v centru sídliště, kam každý pohodlně dojde.

„Řešení je to pouze na nějaký čas, po Integře totiž zbyly zpevněné plochy a celou akci je možné provést s minimálními náklady. Připomeňme hlavní motiv, kvůli kterému se lidé tohoto řešení dožadovali. Pokud je auto volně na ulici, parkují tak, aby na něj viděli z okna, na zabezpečené stání tento požadavek nemají.  Přitom nepočítáme se zdražením pro osobní auta. Stávající zákazníci od nádraží dostanou jako odškodnění za „stěhování“ měsíc nájmu zdarma,“ dodal    Michal Pokorný, vedoucí technických služeb v Dobřanech.