Home Zpravodajství Hlavní zprávy Žádné drama. ...

Žádné drama. Hokejisté Plzně přehráli doma Litvínov

Plzeňští hokejisté porazili ve 27. kole extraligy na domácím ledě Vervu Litvínov 5:1. Své první branky v Plzni vstřelili obránci Jakub Kindl a Nick Jones.

Plzeňští měli hned v úvodu výhodu přesilové hry, jenže málem sami inkasovali z hole Hübla. Svoboda ovšem Západočechy podržel, a tak se mohli radovat modrobílí. Gulaš posunul puk na Miroslava Indráka, a ten zblízka rychlým blafákem překonal Soukupa. V 8. minutě mohlo být vyrovnáno, Svoboda ovšem vykopl střelu Černého. Plzeňská obrana si ale nedala říct a o minutu později další brejk využil Vandas. Hrál se poměrně otevřený hokej, za další minutu opět mohl překlopit vedení na stranu Plzně Straka. Ve 12. minutě ujel plzeňské obraně opět Vandas, tentokrát byl ale úspěšnější Svoboda. V 16. minutě dostali domácí ideální šanci jít znovu do vedení, když hráli více než minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3. Tu také využili. Na brankovišti byl pohotový Tomáš Mertl. O minutu později navíc napřáhl Jakub Kindl a puk zamířil přímo do růžku Soukupovy klece.

Tak, jak indiáni první třetinu končili, tak začali tu druhou. Ve 23. minutě Soukup neudržel pokus Chalupy a Petr Straka zamířil přesně. Pak se Západočeši ubránili oslabení a sami udeřili popáté. Agilní Indrák nabil Nicku Jonesovi, a ten svojí první brankou v extralize vyhnal Soukupa z branky. V závěru třetiny měli další dobré šance Škodovky Chalupa se Strakou, ani jeden ale Kantora nepokořil.

Ve 42. minutě měli Severočeši smůlu, po teči Doudery skončil puk na břevně. Jinak už se hrál poměrně poklidný zápas, v 50. minutě mohl využít chyby Litvínova Gulaš, jenže Kantor byl proti. Závěru zápasu už se v podstatě jen dohrával, v poslední minutě ještě opepřili duel bitkou Schleiss s Pilařem.