Home Zpravodajství Z Plzně Závod, v němž...

Závod, v němž pijete na stanovištích pivo. V Plzni se chystá druhý ročník pivního běhu

Rychle se blížící květnový třetí ročník oblíbeného festivalu Pivnifest.cz připomene sportovní akce, která je organizátory festivalu připravena již na sobotu 16. dubna 2016 a která vloni vzbudila nevídaný zájem pro svoji jedinečnost – druhý ročník Běhu Pivnifest.cz Plzeň. Ten se uskuteční od 11 hodin v Hospůdce U Pechtů na plzeňském Východním předměstí, v Květné ulici 414.  Trať „pivního běhu,“ na jejíž zdolání je pohodový limit 2 hodiny, budou moci pokořit běžci v kategoriích muži, ženy a týmy.

Na závodníky čeká celkem pět „kontrolních“ stanovišť, na nichž se každý musí občerstvit vždy jedním 0,3 l pivem. Jeho vypití bude každému soutěžícímu zaznamenáno přímo na těle – na stylovém startovním čisle, které obdrží při registraci. Těšit se mohou také na speciální zastávku s pravým Pivním autobusem, který zatím nebyl v Plzni k vidění. Trasa tohoto nenáročného běhu, jediného svého druhu v Plzni, povede z Hospůdky U Pechtů až do centra města Plzně a pak samozřejmě zpět. Cílem tedy bude návrat do Hospůdky U Pechtů. Tam také proběhne vyhlášení nejlepších běžců a předání hodnotných cen. Hlavní cenou je letos poukázka na vyhlídkový let letadlem. Dále ocenění závodníci převezmou také pivní dárkové balíčky a mnoho dalších zajímavých ocenění.

Organizátoři doporučují startujícím využít k příjezdu MHD anebo parkování před Škoda-parkem, zhruba 250 metrů od startu. Registrace, která je letos možná i na webu www.pivnifest.cz, proběhne od 09.30 do 09.45 hodin přímo v Hospůdce U Pechtů. Závodníci budou vypouštěni na trasu ve 20 vteřinových intervalech. Trasa sobotního Běhu Pivnifest.cz Plzeň běhu bude viditelně vyznačena. Hlavním partnerem této jedinečné sportovní akce, Běhu Pivnifest.cz, je pojišťovna Kooperativa.