Home Zpravodajství Politika Zeman po fraš...

Zeman po frašce na Hradě už není Piknerovým prezidentem

“Ne, Miloš Zeman není můj prezident,” píše v komentáři na webu TOP 09 místopředseda krajské organizace a krajský zastupitel Richard Pikner. “Jeho chování může vést ke katastrofě, která v touze po pomstě povede k upřednostnění osobních ambicí před zájmem celé země,” dodává.

Pikner samozřejmě reaguje na frašku na Pražském Hradě, která se uskutečnila ve čtvrtek. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tam nejdříve plánoval podat demisi (oznámil v úterý), pak se rozhodl, že demisi podá po polovině května (oznámil ve čtvrtek ráno) a s Milošem Zemanem se na Hradě jen poradí. Prezident ale nechal připravit trůnní sál, kde se demise běžně podávají a když mu Sobotka začal vysvětlovat, jak to vlastně je, Zeman se otočil a odcházel. Sobotkovi tak uštědřil políček, o kterém se mluví i v cizině.

“Nejsem žádným fanouškem ČSSD – a tím spíše premiéra Bohuslava Sobotky. Nechápal jsem jeho krok s demisí. Za současnou situaci si jistě může částečně sám, neboť informace o nejasnostech v podnikání, příjmech a způsobu jednání Andreje Babiše byly známé dostatečně dlouho. Očekával jsem, že Miloš Zeman situace využije. Jsem však zděšen, jakým způsobem,” neskrývá své rozhořčení Pikner. “Chování prezidenta České republiky Miloše Zemana k Bohuslavu Sobotkovi je neomluvitelné. Místo hledání řešení prezident nabídl ješitnost a ztrátu sebekontroly. Nevěřím, že reprezentuje nadpoloviční většinu národa,” dodává Richard Pikner.

Piknerův stranický šéf Miroslav Kalousek chválí poslední rozhodnutí Sobotky – nepodat demisi a dostat z vlády Babiše. “Oceňuji, že pan premiér pochopil, že svojí demisí udělal tragickou chybu. A oceňuji, že je připravený tu chybu napravit. Jsem rád, že to udělal a při snaze odvolat z vlády ministra financí zatíženého nesčetnými skandály lze počítat se stoprocentní podporou TOP 09,” prohlásil Kalousek.