Home Zpravodajství Krimi a černá kronika Zloděj vytrhl...

Zloděj vytrhl muži z ruky peněženku s 20 tisíci

V úterý v dopoledních hodinách došlo v Plzni v prostorách odstavných kolejí vlakového nádraží ke krádeži. Mladému muži ve věku 23let z Tachovska zatím neznámý pachatel vytrhl z ruky peněženku s více než 20 000 korunami. Z ní vytáhl veškerou finanční hotovost, oddělil několik dvousetkorunových bankovek, které poškozenému hodil na zem a z místa následně odešel.

Policisté se případem zabývají a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Pachateli může hrozit v případě pravomocného odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta.

„V poslední době plzeňští policisté zaznamenali nárůst případů krádeží na osobě. Pachatelé nejčastěji zaměří na osobu, která v ruce drží peněženku či mobilní telefon. Často se také stává, že zloději si osobu předem vytipují, požádají ji o službu a při tom ji okrádají,“ říká policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Buďte obezřetní k lidem, kteří vás žádají o službu. Všechny doklady, finanční hotovost a cennosti mějte neustále pod kontrolou. Při výběru peněz z bankomatu si hlídejte soukromí. Svůj PIN si bezpečně pamatujte nebo jej mějte uložený pod heslem v mobilním telefonu. Vyvarujte se případnému nebezpečí, které může nastat na trasách s nízkou frekvencí pohybu lidí. Nevystavujte na odiv drahé doplňky či šperky na oblečení nebo jiné cennosti. V případě, že dojde ke krádeži, je nutno tuto událost ihned nahlásit na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolat na linku 158. Je dobré si co nejvíce informací zapamatovat, protože tím pomůžete k rychlému dopadení pachatele.