Home Zpravodajství Sport Zvítězili jsm...

Zvítězili jsme nad týmem, který patří v Evropě k lepším, těšilo trenéra Vrbu

Viktoria Plzeň porazila ve čtvrtek večer rumunské FCSB 2:0, díky čemuž postoupila do jarních bojů Evropské ligy. Plzni hrála do karet i domácí výhra Lugana nad Beer-Shevou.

„Odehráli jsme skvělých 60 minut. První poločas byl oboustranně zajímavý, my bohužel nebyli pohotoví, důslední ani důrazní, abychom dokázali proměnit naše šance. Po našem prvním gólu FCSB přidala, ale my jsme naše vítězství dokázali ještě pojistit druhou brankou. Těší mě, že jsme zvítězili nad mužstvem, které v Evropě řadím jednoznačně k těm lepším,“ hodnotil zápas trenér Pavel Vrba.

Plzeňští dlouho dobývali hostující obranu, až ve 49. minutě otevřel skóre Milan Petržela. „Čekal jsem, až mi spadne balon. Věděl jsem, že nebudu pálit moc tvrdě, že to spíše umístím k tyčce. Podařilo se to hezky. I když jsme v první půli neskórovali, tak nás trenér o poločase nabádal k tomu, abychom pokračovali v našem herním stylu. Hned ze začátku druhého poločasu se nám podařilo dát gól, což nás trochu uklidnilo. Pak jsme dali branku na 2:0 a bylo hotovo,” uvedl krajní záložník.