7 NEJ Petra Berky

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - čtvrtek, 5. srpen 2021 17:48
7 NEJ Petra Berky Foto: se souhlasem P. Berky

Petr Berka řadu let moderoval na celoplošné stanici v ČR Ráááádio Impuls, Kiss Proton, Hitrádio FM Plus nebo Public TV a ZAK TV. Teď ho slýcháme hned na třech stanicích, a to - Rádio Západ, Rádio Dechovka a Rádio Smile. Svůj hlas propůjčuje také reklamě a dabingu.

1) Nejoblíbenější kniha a spisovatel
To jsou prostě Rychlé šípy Jaroslava Foglara. Nemohu jinak, protože jsem na tom vyrostl a chtěl jako kluk zažít podobné dobrodružství jako kluci z rychlých šípů. Dal bych to klidně i jako povinnou četbu dnešní mládeži na ZŠ.

2) Nejoblíbenější film
Můj nejoblíbenější filmy jsou válečné, především z 2. světové války, ale ne přímo ty, kde se neustále na frontě bojuje a létá jedna kulka za druhou, ale spíše o holokaustu. Takže to jsou válečné filmy typu Schindlerův seznam, Pianista, Chlapec v pruhovaném pyžamu, Colette a další a další...

3) Nejoblíbenější interpret a skupina
Zcela určitě to je vesměs bigbít všeho druhu od Kabátů po Deep Purple. Asi to bude tím, že západní Čechy jsou převážně bigbítové a na vesnicích to prostě byla klasika a nic jiného se neposlouchalo (kromě dechovek u našich babiček a dědečků:-) ) No a u zpěváků? I přesto, že jsem spíš “bigbíták”, to byl určitě božský Kája!

4) Nejoblíbenější jídlo a pití
Tak tady mám víc položek, :-). Třeba svíčková, rajská, znojemská a další omáčky, ale protože musím hlídat váhu, tak ne vždy volím českou klasiku a dávám přednost zdravějším pokrmům. V poslední době to nej jídlo je můj tajný recept na chiili con carne se šmakounem a bulgurem. To bych mohl jíst opravdu denně:-) A pití? Samozřejmě pivo a jinak jenom vodu. Pivo v létě fajn osvěží a v zimě zahřeje. My v Plzni vlastně ani nic jiného neumíme…:-)

5) Osobnost, která mě nejvíc inspiruje a motivuje
Jaromír Jágr! Marně bych hledal v politice po Václavu Havlovi někoho jiného, ale ten někdo jiný už tam dávno není a dlouho nebude. Tak volím Jardu Jágra! Celé dětství mě svými výkony na ledě inspiroval a dodnes inspiruje ve svých letech. Tak trochu mi to připomíná otázku, jaké je moje nej motto. Jsem si jist, že Jágr by odpověděl asi úplně stejně jako já:-) 

6) Motto, které mám nejraději
To je klasika: Život je boj, ale stojí za to. Tak si ho užívej naplno. Nikdy totiž nevíš, kdy skončí! To si myslím, je nejpoužívanější a nejpravdivější motto, kterého se držím i já. Užívám si život na plno každý den i přes všechny ty překážky, které nám život hází pod nohy….

7) Nejoblíbenější místo v regionu
Těch míst mám víc. Mám rád přírodu a nejvíce času svého volna trávím procházkami v přírodě, ale nejvíce mám rád opuštěné objekty, zapomenuté a neexistující vesnice na Šumavě a v Krušných horách. Zase se to týká částečně 2. světové války. Ale jsou to taky zříceniny hradu a zámky, dávná historie nejenom našeho regionu, ale i celého Česka

Autor: Markéta Hallová