AC Start v Karlových Varech opět ožije sportem

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 28. červen 2024 09:12

Média

Po roce a půl byl v Karlových Varech opět otevřen atletický stadion AC Start. Ten získal po náročné rekonstrukci takové parametry, že se tady dají pořádat i mezinárodní mítinky. Celková oprava stadionu vyšla na více, než 40 milionů korun.

Karlovy Vary, atletický stadion AC Start. Slavnostní chvíle přestřižení pásky po dlouhé rekonstrukci. „Já jsem ráda, že zhruba po roce a půl můžeme nyní otevřít sportoviště AC Startu. Je to teprve ta první etapa, která ale byla nejdelší a nejnáročnější. No a mám radost, že se sem budou moci opět vrátit karlovarští sportovci, kteří do této doby museli trochu sportovat v těch polních podmínkách,“ řekla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Ty základní parametry toho sportoviště jsou, že místo šesti drah původních, je to osmidráha a v cílové rovince máme devět drah na sprinterské soutěže, zároveň byl zrevitalizován vnitřní trávník, který je kompletně nový a měl by splňovat také nejpřísnější parametry,“ doplnil primátorku její náměstek Miroslav Vaněk a dál pokračoval: „ Slibujeme si od toho, že na tomto stadionu se budou moci pořádat jednak krajské soutěže a jinak i celorepublikové soutěže a myslím si, že do budoucna si troufneme i na nějaký mezinárodní mítink. Dráha je v té nejvyšší kvalitě, stejná, jako má například atletický stadion v Ostravě, kde se pořádá Zlatá tretra.“

Je zapotřebí poděkoval všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Je potřeba poděkovat také zastupitelům města Karlovy Vary, kteří schválili částku zhruba 42 milionů korun, kterou stála tato rekonstrukce. Je potřeba poděkovat Národní sportovní agentuře, bez které bychom to určitě nezvládli. No a potom také zhotoviteli a sportovcům, kteří byli ochotni trénovat do této doby trochu jinde,“ poděkovala všem primátorka Ferklová.

Slavnostním otevřením ale modernizace AC Startu nekončí. Je toho ještě hodně, co je třeba udělat. „Mám radost, že se to povedlo a není to tedy konečná etapa, budeme ještě dále pokračovat. Čekají nás také tribuny, sociální zázemí, šatny, takže je ještě stále na čem pracovat. Já jsem ráda, že v tuto chvíli sportovcům můžeme areál předat. No a není to jen o těch profi sportovcích, je to samozřejmě i o té veřejnosti, protože jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch, tak já doufám, že ten sport ve Varech nadále pokračovat,“ uzavřela Primátorka.

AC Start v Karlových Varech začal opět sloužit sportovcům. foto TV ZAK