FOTOGALERIE: Areál za Plazou ovládla nejlepší česká gastronomie. Začal Prima Fresh festival

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 19. květen 2023 19:13
FOTOGALERIE: Areál za Plazou ovládla nejlepší česká gastronomie. Začal Prima Fresh festival Foto: M. Osvaldová

Po roční vynucené změně se Prima Fresh Festival vrátil opět do parku za OC Plzeň Plaza. Od pátku do soboty nabídne ještě více gastronomických zážitků, než dříve. Návštěvníci mohou ochutnat menu z těch nejlepších podniků, které jsou považovány v České republice za legendy.

Jedním z legendárních podniků, na nějž se mohou návštěvníci těšit, je Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha. Menu, které jen tak někde neochutnáte, představuje Český Národní tým kuchařů a cukrářů. Nejlepší českou kuchyni najdou návštěvníci také v Restauraci U Sapíků na Klokočné a další legendou je i Restaurant Marcela Ihnačáka, který bude připravovat menu tradiční české kuchyně inspirované židovskou tradicí. 

Jako každý rok na festivalu nechybí ani ty nejlepší lokální restaurace, bistra, kavárny a další podniky. Tradičně je možné vyzkoušet menu extrémního cateringu, který v minulosti návštěvníkům naservíroval například mořského ježka, medvěda, krokodýla, nebo šneky.  Co se týká nápojů, jsou k dispozici pivní speciály, piva ochucená ovocem nebo kořením či oblíbené osvěžující cidery. Velký výběr nabízí také špičková vinařství z Čech a Moravy. V tomto roce také přibyla nová stage s názvem DeguStage, kde probíhají řízené vinné degustace pod vedením zkušených sommelierů.

První den na tzv. cooking stage ukázali své umění "Besky" a Pavel Berky, v sobotu se návštěvníci mohou těšit na Zdeňka Pohlreicha, Marcela Ihnačáka, Pavla Sapíka a další.

V sobotu se brány areálu otevřou v 10 hodin, festival pak končí ve 20 hodin. Jednodenní vstupenku pořídíte na místě za 150 korun.