Atletická Plzeň hlásí posily ze zahraničí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 30. březen 2021 11:24
Daniela Ledecká Daniela Ledecká. Zdroj: AK Škoda Plzeň

Přípravy na atletickou sezónu týmů jsou v plném proudu. Extraligový tým AK ŠKODA Plzeň tak rozšiřuje svoje řady o zahraniční závodníky.

Složení posil vychází ze stejných jmen jako v roce 2020, ke kterému se přidalo i jedno velmi zajímavé jméno. V loňské sezóně využívala AK ŠKODA Plzeň své zahraniční posily jen omezeně z důvodu problematického cestování mezi zeměmi. "Věříme, že letos by to mělo být už bez problémů," prohlásil jeden z trenérů Michal Černý.

Ze sousedního Slovenska budou za Plzeň závodit hned tři atleti. Vynikající sprinterka a pátá ze světové univerziády Daniela Ledecká je již známým jménem na startovní listině Škodovky a dlouhodobě patří mezi týmové lídry. Hlavní disciplíny této několikanásobné účastnice mistrovství Evropy jsou 400 metrů a 400 metrů překážek. Po zranění se vrací další skvělá sprinterka, tentokrát na 100, 200 a 400 metrů, Alexandra Bezeková, která taktéž startovala na několika evropských šampionátech. Zbrusu novou posilou mužského družstva bude teprve dvacetiletý talent Oliver Murcko, který se pyšní mimo jiné vynikajícím osobním rekordem 46.29 s na 400 metrů. Klub si pojistil i dvě ukrajinské hvězdy, které má v týmu pravidelně od roku 2018. A to běžkyni Orysiu Demianiuk, kterou jsme mohli vidět mimo jiné i na letošním ME v Toruni, kde na trati 1 500 metrů hájila barvy své rodné Ukrajiny. Dalším je její reprezentační kolega Vasyl Koval, který reprezentoval svou zemi na ME v Berlíně, kde vybojoval 17. místo na 3 000 metrů překážek.

Fotogalerie