Home Zpravodajství Hlavní zprávy Bazén je přip...

Bazén je připraven na placené parkování. Někteří řidiči to nerespektují a ničí trávník

Nový parkovací systém u Městského bazénu Slovany bude uveden do provozu v úterý 16. ledna 2018 a spravovat ho budou Plzeňské městské dopravní podniky a.s. prostřednictvím společnosti Parking Plzeň. Mnozí řidiči odmítají jezdit vyznačeným prostorem a ničí trávník. Plánují se tedy zátarasy.

Jednou z hlavních součástí celého zařízení jsou tzv. čtečky, které budou mít lázeňské a pokladní. Budou sloužit k označení parkovacího lístku při odchodu z bazénu k bezproblémovému výjezdu z parkoviště. Každý návštěvník bazénu má parkování zdarma. Na výjezd z parkoviště budou mít plavci 15 minut. Pro ostatní případné uživatele parkoviště bude parkovné činit 10 Kč za hodinu a úhrada se bude provádět v automatech. Pro úhradu lze užít i Plzeňskou kartu. Pro případ, že na parkovišti už nebude žádné volné místo, je povolená průjezdná doba 20 minut.

Velkým problémem posledních dnů jsou neukáznění uživatelé parkoviště, kteří místo určeným prostorem pro opuštění parkoviště vyjíždějí přes travnatou plochu a již dnes jsou zde vyježděné bahnité koleje místo trávníku.  Jak to asi bude vypadat, až se bude platit. Vedoucí provozu bazénu Patrik Davídek řekl, že se bude muset přistoupit  k vybudování zátarasů.

Hlavní snahou celého záměru je výrazně zlepšit parkovací možnosti návštěvníků bazénu. Pro tyto účely bylo také  parkoviště původně vybudováno.