Bendova ulice v Plzni je opět rozkopaná

Zveřejněno v Doprava
Od - středa, 10. duben 2024 14:43

Média

Bendova ulice v Plzni je po zimní přestávce opět rozkopaná a ve směru z Klatovské třídy ji, kromě stavebních strojů, neprojede žádné vozidlo. Po dokončení oprav bude tato ulice přívětivější k parkujícím řidičům a hlavně bude přehlednější a bezpečnější. Hotovo bude nejpozději do konce roku, možná dříve.

Bendova ulice v Plzni měla ještě vloni přezdívku Hopsanda. Jízda po ní byla utrpením pro všechny. Řidiče, auta, ale i chodce. Vloni začala oprava její části u Škodovky. Neobešlo se to ale bez potíží a malého zpoždění. „Rekonstrukce Bendovy ulice začala už vloni první etapou. Bohužel tam došlo k malé časové prodlevě jejího dokončení, protože ta oprava netýká se pouze povrchu, ale i veškerých sítí v zemi a tam došlo k nějakým překvapením a nevědělo se přesně, jaký typ kanalizace a kde je umístěn, takže tohle stavbu lehce zdrželo, ale už se to zpoždění podařilo dohnat,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar.

Jakmile se letos udělalo počasí, práce na Bendově ulici začaly pokračovat. Bylo ale nutné vyřešit parkování obyvatel bytů v ulici.

Aktuálně rekonstrukce postoupila do druhé etapy a posouváme se směrem ke Klatovské třídě. Vyžaduje si ta rekonstrukce velkou toleranci místních, protože mají obtížný vstup do nemovitostí a předně se tam řeší parkování. Snažíme se tomu předcházet tím, že těm lidem jsme dali možnost parkovat na náměstí Emila Škody na parkovišti P+R, kde mají možnost nechat auto mimo platný tarif,“ vysvětlil Aleš Tolar.

Zároveň začala příprava třetí etapy opravy. Je zavřený vjezd do Bendovy ulice z Klatovské třídy. „V tuto chvíli je uzavřen úsek bezprostředně navazující na Klatovskou, kde bude opět probíhat výměna sítí a následně povrchů, dojde k přidání stromů a parkovacích míst. Takže tohle místo se zkulturní, bude přívětivější pro obyvatele,“ doplnil náměstek primátora pro investice Pavel Bosák.

Parkování v Bendově ulici bylo dříve sázkou v loterii na volné místo. Lidé parkovali i tam, kde neměli. Situace byla nepřehledná a nebezpečná. To by se mělo po rekonstrukci změnit. Pavel Bosák nastínil budoucí vzhled Bendovy ulice: „Co se týká parkovacích míst, tak dojde k zpřehlednění celého toho prostoru, kde bude jasně ukázáno, kde ta auta mají parkovat a i  z hlediska plynulosti dopravy se to zlepší, protože tam nebudou, řekněme zasahovat ty parkující vozy do profilu vozovky tak, aby tam ostatní mohli projíždět.“

Oprava Bendovy ulice v Plzni pokračuje druhou stavební sezónou. foto TV ZAK