×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Bezdomovci v Aši okupují veřejné záchodky. Za elektřinu pro přímotopy, kterými si uvnitř topí, zaplatilo město už 200 tisíc korun!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 7. březen 2024 11:28
Bezdomovci v Aši okupují veřejné záchodky. Za elektřinu pro přímotopy, kterými si uvnitř topí, zaplatilo město už 200 tisíc korun! Photo: iassko.cz

Samoobslužné a nonstop. Tak zatím fungují městské záchodky v tržnici na Poštovním náměstí. Zanedlouho tomu bude jinak - připravuje se omezení provozní doby o noční hodiny.

Záchodky totiž k přespání využívají lidé bez domova. Stačí jim k tomu 15 korun, které vhodí do platebního terminálu u vchodu na WC. Také zde došlo ke krádežím ve skladu hygienickým potřeb ke škodě firmy, která záchodky uklízí. Zaznamenána byla rovněž podstatně vyšší spotřeba elektrické energie za provoz přímotopů uvnitř WC za cca 200 tisíc korun. To vše je připisováno na vrub bezdomovců, jejich nepřístojné chování bylo jen v minulém měsíci důvodem k více než dvaceti výjezdům bezpečnostní agentury, která za pomoci kamerového systému prostor náměstí sleduje.

Chystá se proto zkrácení provozní doby veřejných WC o noční čas. Informace s návrhem na úpravu režimu provozu záchodků bude předložena na nejbližší schůzi rady města s tím, že uzamykán bude rovněž prostor tržnice, přes kterou je přístup k záchodkům a kde bezdomovci také přespávají.