×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Bezdomovectví, dostupné bydlení i nové parky má v programu Ta Pravá Plzeň

Zveřejněno v Politika
Od - úterý, 31. květen 2022 14:00
Bezdomovectví, dostupné bydlení i nové parky má v programu Ta Pravá Plzeň Zdroj: se souhlasem P. Šrámka

O přízeň voličů se v podzimních komunálních volbách bude ucházet také uskupení Ta Pravá Plzeň. Jaké mají plány? Co chtějí obyvatelům Plzně nabídnout? Zeptali jsme se lídra, kandidáta na primátora, podnikatele a manažera Pavla Šrámka.

Pavel Sramek podnikatelProč vlastně vniklo uskupení Ta Pravá Plzeň?
Oslovili jsme podobně smýšlející nezávislé kandidáty a neparlamentní politické strany, protože nám není jedno, kam město směřuje, jaká bude jeho budoucnost. Sdružujeme plzeňské osobnosti - ty pravé Plzeňáky - co tu žijí, pracují či podnikají, takže město dobře znají. Dnešní doba je opravdu dramatická, pro mnoho lidí velmi těžká, ceny rostou závratným způsobem, procházíme krizovým obdobím. A myslím, že je to doba, která vyžaduje aktivní přístup lidí, kteří mají zkušenosti z vedení firem, podnikatelů, manažerů se zkušeností řídit malé či velké firmy. Občané Plzně si utahují opasky, a musí si je utáhnout i politici.

Jak chcete, v případě vašeho volebního úspěchu, takové utahování opasků zařídit?
Dramaticky snížíme počet placených politických funkcí na radnici i obvodech, snížíme počet míst v komisích a výborech. V současnosti jejich počet dramaticky nabobtnal a často jen z důvodů uspokojení většího počtu lidí z politických stran. Takto ušetřené finance je nutné použít racionálně. Plzeň z tohoto období musí vyjít silná. Naší vizí je řízení města primátorem a čtyřmi náměstky uvolněnými pro výkon funkce na magistrátu. Ti kopírují rozložení magistrátu na čtyři úřady. Ostatní funkce – budou-li třeba, by měly být neuvolněné, což znamená, že je politik vykonává současně se svým civilním zaměstnáním.

Ekonomika města a hospodaření bude oblastí, které se já jako ekonom chci věnovat.

Kolik peněz plánujete takto ušetřit a jaké s nimi máte další plány?
Na výše uvedeném lze ušetřit více než 200 milionů za čtyři roky funkčního období. Ale oblastí, kde se dají finanční prostředky spravovat efektivněji, je více.
Takto ušetřené peníze investujeme například do podpory sportovních klubů a do budování sportovišť, nebo na pomoc s budováním fotovoltaických panelů na plzeňských střechách, či do rychlejší výstavby bytů s nižším nájemným, které jsme schopni garantovat díky spolupráci města a soukromých developerů. Máme v programu i řešení otázky bezdomovectví a negativních jevů, které ho provázejí. V neposlední řadě chceme také založit nové zelené ostrovy ve městě, jako je nový Park Viktoria na Roudné za řekou vedle Viktorky, nebo revitalizovat a rozšířit Papírenský park na Slovanech.

Volby už jste vlastně v Plzni jednou vyhrál, a to v roce 2014 a nedopadlo to. Teď tomu věříte?
Kandidovat za subjekt jednoho muže s téměř neomezeným rozpočtem, to umí každý, protože je to snadné. Ale jít do toho s vlastní vizí, velmi omezenými prostředky a přesvědčit voliče, je mnohem těžší. Já mám takové výzvy rád. V mém životě jsem vždy tvrdě pracoval. A teď bych své služby, zkušenosti i pracovní nasazení rád nabídnul občanům města Plzně. A bude jen na nich, zda uvěří laciným sloganům nebo poctivé práci, kterou mají kandidáti uskupení Ta Pravá Plzeň za sebou. Když člověk celý život pracuje pro sebe a svoji firmu, měl by to společnosti vrátit ve formě služby - vlasti nebo svému městu. Myslím, že celoživotní politici bez zkušeností z reálného života, kolem sebe potřebují lidi z reálného života, aby jim zprostředkovali racionální pohled na to, co lidi opravdu trápí.

Co říkáte, jako bývalý poslanec za ANO, nové kampani „Za Babiše bylo líp“?
Dobře vím, že ANO je především marketingový a populistický projekt, proto jsem také odešel, stejně jako mnoho mých kolegů. Současná kampaň to naprosto jasně dokazuje. Malí a střední podnikatelé, včetně mě, se lépe rozhodně neměli, spíše naopak, ANO podporuje jen velké koncerny. Bohužel, z podnikání vím, že marketing prostě na některé lidi funguje a takováto laciná a líbivá hesla bývají velmi úspěšná. Věřím ale, že Ti Praví Plzeňáci se napálit a opít rohlíkem nenechají.

Se kterými stranami byste případně vytvořili koalici a s kým rozhodně ne?
Předem vylučuji spolupráci s KSČM a SPD. Koalici si umím představit s lidmi, kteří to s naším městem myslí dobře nejen pro dnešek - pro nás, ale i pro naše děti a vnoučata. Politika je hlavně o lidech, ne jen o stranách, a proto věřím, že to mnoho lidí vidí stejně, jako já a moji kolegové z uskupení Ta Pravá Plzeň.

Ing. Pavel Šrámek, MBA
57 let, tři synové, jeden vnouček
Podnikatel, ekonom
Působil v nadnárodních korporacích na vedoucích funkcích (Procter&Gamble, Gillette, Nestlé, General Mills apod.), má zkušenosti s mezinárodním prostředím, v letech 2013 – 2017 byl poslancem Parlamentu České republiky ve výboru hospodářském a zahraničním, byl zastupitelem města Plzně. Je členem spolku Plzeňských otužilců, má rád sport, historii, dokumentární filmy.

PR