Bílek: Titul? Cítíme, že jsme blízko. Pro mě je to ale ještě pořád daleko

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 8. květen 2022 19:17
Bílek: Titul? Cítíme, že jsme blízko. Pro mě je to ale ještě pořád daleko foto: FCVP

Pokud zvládnou zápasy v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové a doma s ostravským Baníkem, budou bez ohledu na zápasy Slavie slavit titul. Po suverénním vystoupení proti Spartě ale kouč Michal Bílek mluvil hodně obezřetně. "Víte co, zažil jsem ve Spartě, dy jsme tři kola před koncem měli náskok čtyři body a pak jsme dvakrát prohráli. Všichni cítíme, že jsme blízko, ale pro mě to je daleko. Hradec obral o body Slavii i Spartu. Čeká nás tam obrovský boj," prohlásil kouč po výhře 3:0.

Řekli jste si o titul?
Dneska jsme udělali důležitý krok k tomu, abychom o titul pořád hráli. Čekají nás těžké dva zápasy. Dnes si to užijeme a pak se připravíme na Hradec. Pokud budeme hrát tak, jako dneska, tak o ten titul můžeme hrát.

Byla právě agresivní hra klíč k úspěchu?
Věděli jsme, že Sparta, pokud bude mít prostor, tak nebezpečná je. Dočkal, když má prostor, tak dá míč tam, kam chce. Jeho jsme chtěli pokrýt obzvlášť. Pro mě to je pořád ještě klíčový hráč, který má myšlenku a kopací techniku.

Asi hodně pomohl první gól, který jste dali velmi rychle, že?
Hodně nás to povzbudilo. Ale do toho vyloučení jsme hráli velmi dobře. Do ničeho jsme Spartu nepustili, hráli jsme tak, jak jsme si řekli. Pak se hráči semkli, byli jsme i nebezpeční. Byl to vynikající výkon.

Dva góly jste dali ze standartních situací. Zaměřili jste se na ně speciálně?
Na ty se připravujeme před každým zápasem. Kalvach je výborně zahrává, hráči mají výborný výběr místa. Jsme rádi, že si standartkama pomáháme.

Byla taktickou chybou červená karta Pavla Buchy?
Byla chyba, že jsme to po standartce nevyřešili dobře a nechali jsme Peška rozeběhnout. Byla to taktická chyba, ale nejen jeho.

Ještě v první půli jste stáhli Jana Sýkoru, vypadal naštvaně..
Syky tu odvádí výbornou práci. Já, kdybych šel dolů, tak bych byl taky naštvanej. Bylo to z taktických důvodů, v žádném případě ne z výkonnostních.

Ono se dá obecně řícit, že máte hodně vyloučených. Je to vedlejší příznak takové zodpovědnosti, že jdou hráči až za ní?
O zodpodvědnosti neustále mluvíme. Hráči to vzali za své. Jsem rád, že tento tým je zdravý.

Bylo znát, že v Plzni Sparta 11 let nevyhrála. Hraje roli tato bilance
To možná taky, ale odehráli jsme se Spartou teď tři zápasy a ve všech jsme byli lepší. V tomhle ročníku jsme Spartu předčili.