Boj o první příčku Plzni nevyšel. Tři body brala Kometa

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 19. říjen 2019 23:13

Hokejisté Škody Plzeň nevyužili šanci jít do čela extraligové tabulky. Na ledě Komety Brno sice vedli díky gólu Tomáše Mertla, domácí ale dvěma góly duel otočili. Třetí branku pak přidali v power-play.

První šanci zápasu měli Západočeši. Z levého kruhu pálil nekrytý Vlach, ale přestřelil. Vráblík zase tvrdě vypálil od modré, puk ztečoval Malec pouze ke Gulašovi, který od pravé tyče oslovil u levé Tomáše Mertla a Plzeň šla do vedení. Jenže za šestadvacet vteřin našel Holík žabičkou do jízdy Ondřeje Němce, který sám před Frodlem uspěl kličkou do bekhendu. Západočeši vzápětí ustáli bez větších problémů oslabení a sami mohli při plných stavech udeřit. Vlach se trhl do samostatného úniku, ovšem po své kličce zamířil jen do tyče. Další dva tresty, vždy po jednom na každé straně, zůstaly rovněž bez povšimnutí, branky se tak diváci již nedočkali.

Jen co ale uběhlo z prostřední periody třiačtyřicet vteřin, mohli se začít radovat. Holík táhl po pravé straně přečíslení dva na jednoho, které završil přesnou příhrou na Martina Zaťoviče, který zakončoval prakticky do prázdné. Stejný hráč mohl přidat i uklidňující trefu, když jej mezi kruhy našel z rohu Kucsera, Frodl předvedl bleskurychlou lapačku. Dal o sobě také věděl Plekanec ranou z levého kruhu, touš se plzeňskému brankáři vykutálel těsně mimo. Za indiány odpověděl Pour, který se od mantinelu proháčkoval až na osu hřiště, pokus byl nakonec zblokovaný. Těsně nad břevno zase mířil Pyrocha, pouze do Vejmelky novic v plzeňském dresu Voráček. Drama tak mohlo pokračovat.

Poslední periodu načal Plášek z ostřejšího úhlu, Frodl se na švestkách nachytat nenechal. Více práce měl po chvilce při spolupráci Horký - Orsava, ovšem ani zde se sít nevlnila. Následně parádní gesto předvedl kapitán hostů Milan Gulaš, když odvolal odpískaný faul na svou osobu. Karma zaúřadovala brzy, když hned  v následujícím střídání zamířila Kometa do čtyř. Jenže vyrovnání nepřišlo. Vejmelka totiž ukryl do lapačky střelu Roba, k němuž se do dobré pozice odrazil zblokovaný pokus Gulaše, později zakročil univerzálně, protože neměl výhled, i proti Moravčíkovi od modré. Více jak minutu to v závěru zkoušeli Západočeši bez gólmana, nakonec se těsně ale před sirénou prosadil do prázdné Jakub Lev.

hcplzen.cz