Bulíř s Čerešňákem řídili výhru nad Jágrovým Kladnem

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 28. listopad 2021 18:49
Bulíř s Čerešňákem řídili výhru nad Jágrovým Kladnem ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně porazili ve 27. extraligovém kole na domácím ledě Rytíře Kladno 4:1. Dva góly vstřelil Michal Bulíř, tři asistence si připsal na konto obránce Peter Čerešňák.

První velkou šanci zápasu si vypracovali plzeňští už v první minutě. Dzierkalsovu střelu ale Bow chytil. Hosté to na Svobodu zkoušeli především střelami z větší vzdálenosti, gólman indiánů ale neměl sebemenší problémy. Na gól se nakonec čekalo do 13. minuty. Do přečíslení se vydal Michal Bulíř a rychlým švihem trefil přesně nad Bowovo rameno.

Poměrně vyrovnaný hokej pokračoval i ve druhé třetině, ve 25. minutě jen těsně minul Blomstrand, na druhé straně sebral obrovskou šanci Jágrovi vracející se Kvasnička. Ve 28. minutě měl asi největší šanci Kladna Kristo. Z mezikruží ale ztroskotal na skvělém Svobodovi. Krátce před polovinou zápasu se tak opět radovali domácí. Čerešňák nabil v přesilové hře Michalu Bulířovi, a ten tvrdou ranou prostřelil Bowa. A pro hosty mohlo být ještě hůř. Kodýtek v přečíslení orazítkoval tyč. Ve 34. minutě měl drobný útočník Škodovky další šanci poté, co Schleiss přebruslil Jágra. Střílel ale těsně mimo. Ve 38. minutě se ale indiáni přecijen gólu dočkali. Matyáš Kantner se nejprve elegantně uvolnil a pak z mezikruží trefil přesně mezi betony.

Po 35 vteřinách třetí části se dočkali i Rytíři. Dzierkals ztratil hokejku, čehož využil Jágr a střílející Wood. Indiáni se ale inkasovaným gólem nenechali znervóznět a v 51. minutě byli blízko čtvrté trefy. Konkrétně to byl debutant Marcel, jemuž zkazil radost gólman Wood. Tři  a půl minuty před koncem hosté zkusili hru v power-play, jediným výsledkem byla ale pojistka Tomáše Mertla.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme dobrý nástup do utkání, pohyb, tlačili jsme se do brány. Přibrzdila nás vyloučení. Ve druhé třetině jsme nachvíli vypadli ze soustředěnosti, ztráceli jsme kotouče, ale pomohli jsme si přesilovkou. V závěru třetiny jsme ještě přidali gól na 3:0. Na začátku třetí třetiny jsme inkasovali a hosté pak mohli zápas ještě zdramatizovat. Ale zbytek třetí třetiny jsme odehráli dobře a přidali i čtvrtý gól. Dneska to kluci odpracovali."