Čím si zpestřit pracovní dny v Plzni tento týden?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 31. červenec 2023 06:47

Média

Komentované prohlídky nevšedních míst, koncerty či letní kino – to vše nabízí tento týden naše město svým obyvatelům i návštěvníkům.

Prohlídka bednárny a vodárenské věže se koná v pondělí 31. 7. od 13:45 v Plzeňském Prazdroji.

Prohlídka Velké synagogy s rabínským domem začne 31. 7. od 15:30.
Vydejte se na komentovanou prohlídku Velké synagogy v Plzni, která je jednou z největších v Evropě i na celém světě. Během komentované 90minutové prohlídky se seznámíte jak s průběhem výstavby a rekonstrukce synagogy, tak s historií Židovské obce v Plzni a prohlédnete si i novou stálou expozici Tady žili židé. Specialitou této prohlídky je návštěva rabínského domu a rituální židovské lázně mikve.

Komentované prohlídky katedrály sv. Bartoloměje v Plzni na vás čekají v úterý 1. 8.
Komentovaná prohlídka interiéru katedrály sv. Bartoloměje začíná v 16:00, komentovaná prohlídka podkroví a věže katedrály sv. Bartoloměje pak v 17:30.

Prohlídka Velké synagogy s rabínským domem se koná ve středu 2. 8. v 15:30.

Jiří Schmitzer
Recitál písničkáře a známého herce můžete navštívit 2. 8. mezi 19:45 - 21:15 v DEPO2015.

Hibaj
Určitě nezmeškejte koncert plzeňské stálice Hibaj, která to pod širým nebem v Prazdroji rozbalí ve čtvrtek 3. 8. ve 20:00 na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

Letní kino U Matoušů – Myška a medvěd na cestách
3. 8. od 20:30 si nenechte ujít letní kino v příjemném prostředí Selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci.
I když jsou různě velcí, jeden je upovídaný a druhý místo povídání raději hraje na housle či harmoniku, jsou medvěd Ernest a myška Celestina nerozlučnými kamarády. Když se tak trochu i Celestininým přičiněním rozbijí Ernestovy zamilované housle, musí se vrátit do jeho rodné země Breptánie.

Doubravecký projektor začne filmem Ostrov 3. 8. ve 21:00
Tradiční Doubravecký projektor od 3. do 5. srpna opět nabídne letní promítání v Lobezském parku a tentokrát vsadil na tuzemské filmy. Jako první se bude pod širým nebem promítat snímek režiséra Rudolfa Havlíka Ostrov. V titulní roli se představí plzeňský rodák Jiří Langmajer a úspěšná česká herečka Jana Plodková. O den později se diváci mohou těšit na komedii Petra Horského Srdce na dlani a na závěr bude k vidění komedie Marty Ferencové Přání k narozeninám s Evou Holubovou a Jaromírem Duškem. Doubravecký projektor pořádá Úřad městského obvodu Plzeň 4. Vstup je zdarma, začátek promítání je vždy od 21:00.

Čím si zpestřit pracovní dny v Plzni tento týden? Ilustrační foto: Peggy Kýrová