×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Co trápí západní Čechy? Karlovarsko rozvoj tradičního průmyslu, Plzeňsko doprava a bezdomovci

Zveřejněno v Politika
Od - úterý, 5. říjen 2021 09:40

Média

Karlovarský kraj by měl daleko více rozvíjet agroturismus, Plzeňský kraj zase trápí nejvíce doprava a lidé bez domova. Myslí si to lídr kandidátky uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS) v Karlovarském kraji Marcel Kučera a lídr hnutí Trikolora v Plzeňském kraji Jiří Strobach, kteří byli hosty Studia Z na ZAK TV.

Co vidíte jako aktuální hlavní problém Karlovarského kraje?
Marcel Kučera: Hlavní problém je podle mě to, že by se měl daleko více rozvíjet agroturismus, tedy dávat velký akcent na tradiční průmysl. To jsou totiž věci, o kterých nikdo nemluví. Všichni mají plnou pusu lázeňství, ale když bude mít dobrý marketing, tak to lázeňství zvládne.

Turistický ruch se kvůli covidu-19 prakticky zastavil, může pomoci stát, kraje, města?
M. K.: Stát může pomoci s tím, že bude podporovat tyto podnikatele, včetně rodinných farem. Co se týká regionálních produktů, ty já třeba vůbec neznám tak, jak je to v Bavorsku. Tam velké řetězce prodávají regionální produkty, u nás ne.

Jaké problémy má prozměnu Plzeňský kraj?
Jiří Strobach: V komunální politice se pohybuji 20 let, nasbíral jsem řadu témat, které kraj trápí. To největší je doprava, druhé téma jsou bezdomovci a s tím související bezpečnost. Mělo by se v parlamentu podpořit dokončení zásadních projektů - východního a západního okruhu. Tohle celé Plzni významně pomůže. Mohly by se pak totiž oprášit projekty zklidnění Klatovské ulice aTyršovy ulice.

Mnozí si myslí, že se staví hodně silnic a že se nejde naproti tomu, aby se lidé vrátili třeba do MHD. Jak tohle vidíte vy?
J. S.: Určitě je správná cesta, aby se podporovala městská hromadná doprava oproti tomu, jezdit v centru autem. Ale je zapotřebí dostatečně odvést především tranzitní dopravu, aby se některé projekty daly zahájit. Také je důležité mít záchytná parkoviště.

Co trápí západní Čechy? Karlovarsko rozvoj tradičního průmyslu, Plzeňsko doprava a bezdomovci Jiří Strobach (vlevo) a Marcel Kučera. Zdroj: ZAK TV