Čtyři medaile, tři krajské rekordy. Atleti Škodovky zářili na halovém šampionátu vícebojařů

Od - neděle, 9. únor 2020 23:45
Tomáš Koza - foto AK ŠKODA Tomáš Koza (vlevo) získal stříbrnou medaili. Foto: AK Škoda Plzeň

Ani Dukla, Olymp nebo USK Praha. Ale AK ŠKODA Plzeň má z halového atletického šampionátu vícebojařů tu největší medailovou sbírku. Modrobílá Škodovka opět ukázala svou ohromnou sílu a zápal a odváží si z pražské Stromovky hned čtyři cenné kovy z mistrovství ČR a tři krajské rekordy k tomu.

Bronzovou medailí se po právu pyšní vícebojařka Denisa Majerová, která dokázala v součtu všech pěti disciplín posbírat celkem 3 926 bodů. Tímto vynikajícím výkonem navíc ještě překonala vlastní krajský rekord! Denise se dařilo zejména ve výškařské soutěži, kterou s přehledem ovládla výkonem 180 centimetrů a posunula se tak na čtvrté místo průběžné republikové tabulky žen v této disciplíně. Naprostou parádu předvedl v dorosteneckém sedmiboji Tomáš Koza, který se stal vícemistrem České republiky. Také on překonal krajský vícebojařský rekord a to neuvěřitelným výkonem 4 928 bodů. Původní, 17 let starý rekord doslova rozmetal v prach, když jej vylepšil o 378 bodů. Nejvíce zazářil v tyčkařské soutěži, kde se přehoupl přes laťku ve výšce 440 centimetrů, čímž další krajský rekord vyrovnal a posunul se na druhé místo republikové tabulky dorostenců v této disciplíně. Třetí vícebojařskou medaili pro Plzeň vybojovala žákyně Viktorie Jánská, která získala bronz. Tato nadějná dálkařka a překážkářka potvrdila svoji všestrannost celkovým součtem 3 260 bodů, což znamená stejně jako u Denisy Majerové a Tomáše Kozy nový krajský rekord. V rámci vícebojů proběhl i šampionát v chůzi a další škodováckou hvězdou se tak stala juniorka Michaela Baklíková. Ta opět předvedla svůj chodecký talent a sílu a v mistrovském závodě v chůzi na 3 000 metrů s přehledem získala bronzovou medaili, kterou obhájila z loňského roku.