Home Zpravodajství Aktuálně Dárky nakoupí...

Dárky nakoupíme online a včas, plánuje většina Čechů

Předvánoční hon na dárky pomalu začíná, a jak ukázal průzkum zaměřený na nákupy online, Češi nechtějí spoléhat jen na kamenné prodejny. Téměř 9 z 10 lidí se chystá koupit alespoň jeden vánoční dárek pohodlně v e-shopu a většina navíc doufá, že stihne všechny nákupy vyřešit s výrazným předstihem.

Více než polovina lidí by ráda starosti s dárky vyřešila nejpozději do 4 týdnů před Vánoci, což však komentuje Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet, poněkud skepticky: „Mnoho lidí si živě pamatuje, jak se vlastní vinou trápili s výběrem dárků těsně před Vánoci, a navíc se museli potýkat s prořídlou nabídkou obchodů. Proto si letos všichni dávají předsevzetí nakoupit dárky s výrazným náskokem. Naše údaje ale pravidelně ukazují, že špička všech nákupů online se odehrává 14 dnů před Štědrým dnem.“

A kolik peněz chtějí lidé za dárky utratit? Podle průzkumu nechce 80 % Čechů překročit částku 8000 Kč. I tak jsou výdaje za dárky výraznou finanční položkou a není radno při nákupech riskovat, že zaplatíte nedůvěryhodnému obchodníkovi. Přesvědčit se o tom, že je konkrétní internetový obchod spolehlivý, se můžete např. na srovnávači Zboží.cz.