Do nadstavby před Spartou. Byl to jeden z cílů, přiznával Bílek

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 18. duben 2022 10:23
Do nadstavby před Spartou. Byl to jeden z cílů, přiznával Bílek Foto: FCVP

Po třech remízách v řadě se fotbalisté Plzně znovu radovali z výhry. Po velmi slušném výkonu zdolali Ostravu 2:1. "Sehráli jsme dobré utkání, dobře kombinovali, drželi míč, hráli pozorně vzadu a soupeře do ničeho nepustili vyjma jedné situace na konci. Chybička byla v tom, že na šance, které jsme si vytvořili, jsme nebyli tolik produktivní a zápas byl otevřený až do konce," prohlásil kouč Viktorie Plzeň Michal Bílek.

Našel byste ve vašem výkonu chyby?
Před vlastním gólem možná pouze to, že jsme soupeře nechali takhle rozeběhnout, tohle byla smůla. Pak jsme hned měli šanci Bogyho (Beauguela), neproměnili a nechali se padnout do nervozity. Ale Buchy (Pavel Bucha) dal na 2:1 a my zase byli klidnější. Celkově se nám zápas povedl.

Potěšil vás výkon křídelních hráčů?
Oba odehráli dobré utkání. Kopi (Jan Kopic) v první půli dvakrát obešel soupeře v situaci jeden na jednoho, ale trefil dvakrát Laštůvku. Mosqi (Jhon Mosquera) dal nádherný gól po super balonu za obranu. Splnili to, co od nich očekáváme. Aktivitu, dostávání se do šancí. Oba byli dneska hodně platní.

Jak se vám zamlouvá Santos, který je na obránce velmi kreativní?
Je klidný, také sehrál dobré utkání. Ale měl tam i některé momenty, kdy musí bát pevnější, nechal se několikrát obejít, musí být do defenzivy zodpovědnější. Poslední dvě utkání, co nastoupil na stoperu, odehrál bez velkých problémů. Dovolí si s míčem, kvalitně rozehrává, je rychlý, důrazný, pevný v soubojích. Jsem rád, že je tady a dostal se do pohody. Poté, co přišel, nebyl zcela připravený.

Do nadstavby půjdete nejhůř z druhého místa, což znamená, že Spartu budete mít doma. Výhoda?
Byl to jeden z našich cílů, mluvili jsme o tom, že uspět v dnešním zápase znamená jistí druhé místo a hrát proti Spartě doma.

Už chystáte mužstvo na případný klíčový zápas o titul, který sehrajete v Edenu proti Slavii?
Ještě je před námi dlouhá cesta. Máme před sebou ten nejbližší v Boleslavi, pak se začneme připravovat na další. Na utkání se Slavií teď vůbec nemyslíme, navíc je tam i Sparta, která potvrzuje dobrou formu a vítězí. Bude to ještě hodně zamotané.