VIDEO: Doprava v Plzni bude velmi komplikovaná

Zveřejněno v Doprava
Od - pátek, 19. duben 2024 12:44

Média

Dopravu v krajské metropoli letos výrazně ovlivní několik dopravních staveb. Některé už jsou v plném proudu, další teprve začnou. Můžeme zmínit opravy ba Koterovské třídě, ke kterým se přidá Klatovská třída, Lidická a Plaská ulice nebo Zbrojovká. Pro řidiče, ale i pro ostatní to bude velmi náročné období.

Magistrát města Plzně, tisková konference k dopravním stavbách pro tento rok. A bude jich hodně. Více, než deset. To nejhlavnější je v současné době oprava Koterovské třídy. Ta pořádně zamíchala s veřejnou dopravou.

Dochází tam ke změně na lince číslo 1, kdy ta je zkrácena od Bolevce na Mikulášské náměstí a linka číslo dva je z Mikulášského náměstí odkloněna na Slovanskou třídu a přes Slovany a Světovar je ukončena v radnici Slovany Na Úvrati. To znamená zajišťujeme dopravu i na Koterovskou třídu, ale zadem přes právě Světovar,“ řekl dopravně provozní ředitel PMDP Miroslav Macháň. Zároveň ale doplnil opravu ve Zbrojnické ulici u náměstí Republiky. „Ale ovlivní nás ještě druhá velká investiční akce města, a to je rekonstrukce Zbrojnické ulice. Dojde k odklonění linky jedna ve směru od Bolevce, přes Sady Pětatřicátníků na Skvrňany a zároveň dojde ke zkrácení linky dva od radnice Slovany, Světovaru, Slovan přes Anglické nábřeží,“ řekl.

Své dopravní akce má v Plzni i Ředitelství silnic a dálnic. „Ta finančně největší je dost náročná, je oprava Lidické Plaské na komunikaci I/27. Je to zhruba od lékařské fakulty po železniční stanici Bolevec. Další oprava je na silnici 27 na Klatovské třídě v Plzni. Ta začne na začátku července letošního roku, skončí 31.8. zase, abychom neomezovali dopravu. Bude zde kompletní uzavírka vždy v těch křižujících komunikacích v návaznosti. Celkem tam bude pět etap,“ popsal situaci ředitel ŘSD Plzeňského kraje Miroslav Blabol. K němu se přidal náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar: „Já jsem rád, že jsme se s ŘSD domluvili u obou těchto akcí, že budou probíhat v době letních poklesů intenzit, takže většina těchto prací bude probíhat o letních prázdninách.“ Miroslav Blabol ale pokračoval dál: „Poslední komunikace 26, je to okružní křižovatka u Macra na Domažlické a Folmavské ulici. A v říjnu letošního roku bychom chtěli zahájit stavební práce s tím, že v zimních měsících uděláme výměnu inženýrských sítí.“

Aleš Tolar vyjádřil spokojenost nad tím, že se letos tolik investuje do dopravy: „Jsem za to rád, že tolik investic děláme, protože ta zanedbanost komunikací a silniční sítě se tím sníží. Na druhou stranu to bude vyžadovat velkou trpělivost od občanů a účastníků silničního provozu,“ řekl.

Doprava v Plzni projde zatěžkávací zkouškou. foto TV ZAK