Dopravní stavby v Březové a Vřesové na Karlovarsku komplikují provoz řidičům. Na co by si měli dát pozor?

Zveřejněno v Video ZAK
Od - pátek, 30. červen 2023 11:05

Média

 Řidiči, kteří chtějí projíždět oblastí Březové a Vřesové na Karlovarsku, musí být v pozoru. Kvůli rekonstrukcím tam totiž platí některá dopravní omezení.

Březová na Karlovarsku. Sjezd do této obce z hlavní komunikace do krajské metropole je slepý. Od dubna tam začala demolice už vysloužilého mostu. Rekonstrukce za 13,9 milionu trvá od dubna letošního roku, končit by měla v září letošního roku. "V tuto chvíli je sundána svrchní část mostu. Probíhají pilotáže. Běží to podle harmonogramu," uvedl Jiří Šlachta, ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje.

Podle starosty Březové Martina Grubera se most musí opravit z důvodů přetížení nosnosti. "Bylo tam v jednom pruhu 12 tun na jedno nákladní auto. Tento most vlastně už nelze opravit. Musí se opravit tak, aby splňoval nové parametry," uvedl. Řidič tak musí počítat s objízdnou trasou dlouhou tři kilometry. "Pro obec Březovou je to samozřejmě komplikace už tím, že většina řidičů z přilehlých obcí jezdí přes nás. Mnohonásobně se zvýšil provoz na této komunikaci. Jezdí tady vlastně během té hodiny až stovky aut. Je to velmi nepříjemné," podotkl.

Další omezení čeká na řidiče ve Vřesové na Sokolovsku. Konkrétně na cestě do Tatrovic a k přehradě. Tady se do země zakousla těžká technika a začala poslední fáze modernizace této komunikace. "Vřesová Tatrovice je akce, která trvá od roku 2018. Letos končíme šestou etapu. Jedná se opravdu o modernizaci silnice. Realizují se tam nové konstrukční, konstrukční vrstvy," doplnil Šlachta s tím, že kvůli rekonstrukci na řidiče čekají semafory. Hotovo by pak mělo být v listopadu letošního roku.

Dopravní stavby v Březové a Vřesové na Karlovarsku komplikují provoz řidičům. Na co by si měli dát pozor? ilustrační. Foto: pixabay