Jágrův rekordní gól a dramatický závěr. Plzeň veze z Kladna tři body

Od - úterý, 3. leden 2023 20:51
Jágrův rekordní gól a dramatický závěr. Plzeň veze z Kladna tři body Foto: Roman Mareš

Škodovka vstoupila do roku 2023 zápasem na ledě Rytířů. I druhý letošní vzájemný duel ve středních Čechách vyšel lépe indiánům. Po gólu Jana Schleisse si plzeňští hokejisté odváží vítězství 3:4.

Plzeň do utkání vstoupila pravou nohou. Již ve druhé minutě dostali indiáni k dispozici přesilou hru, Petr Zámorský vystřelil od modré čáry a jeho ránu před brankářem nechytatelně tečoval Kryštof Hrabík - 0:1. Ve 13. minutě vybojoval za brankou soupeře kotouč Tomáš Mertl, šťastně ho dostal na hranici brankoviště, kde pohotově dorazil puk za záda brankáře Adam Dvořák - 0:2. Ve vlastním oslabení poté vyšachoval celou obranu Kladna Jan Schleiss, jenomže bekhendem vzápětí zamířil nad branku. Přesto se Západočeši dočkali v úvodní třetině ještě jednou. Rytíři špatně rozehráli kotouč, rázem byl zcela sám před gólmanem Tomáš Mertl, který se prosadil rychlou střelou přesně k levé tyči - 0:3. Za šestnáct vteřin se ale měnilo skóre znovu, Tomáš Plekanec našel mezi kruhy hokejku Jaromíra Jágra, který jemnou tečí usměrnil kotouč za Svobodu, čímž překonal svůj vlastní extraligový rekord nejstaršího střelce. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda 3:1.

Jako první ve druhé periodě zahrozil Albert Michnáč, který si navedl kotouč na pravou stranu a posléze vystřelil, bekhendem ale branku Svobody netrefil. Nedlouho poté Jágr uvolnil do střelecké pozice Miroslava Indráka, nicméně plzeňský odchovanec střílel pouze doprostřed brány, kde byl připraven maskovaný muž indiánů. Ondřej Slováček pro změnu pálil jen do betonu Svobody. Na druhé straně si od zadního mantinelu vybruslil do ideální pozice Tomáš Mertl, plzeňský útočník se pokoušel zasunout kotouč mezi betony Brízgaly, jenž nahradila do druhé periody Bowa, ty ovšem k sobě sklaply včas. Před třetí třetinou tak nadále vedla Škodovka o dvě branky.

Závěrečnou dvacetiminutovku zahájili domácí v početní výhodě, tu však Plzeň skvěle ubránila. Rytíři se přece jen ale kontaktní branky dočkali. Odražený puk si zpracoval Plekanec, který se neunáhlil, u druhé tyčky našel volného Adama Kubíka, na kterého už zývala jen prázdná branka - 2:3. Plzeň se následně soustředila na obranu a hrozila z rychlých protiútoků. Po jednom z nich udělal kličku na osu hřiště Adrián Holešinský, jeho ránu si však pohlídal Brízdala. A co víc, hra se rychle přesunula na opačnou stranu, od mantinelu nahodil kotouč na brankoviště Brodecki a pohotový Jaromír Pytlík ze vzduchu dokázal vyrovnat - 3:3. Ztracené vedení pokoušel bleskově vystřelit zpět Petr Zámorský, jeho jedovatá rána ale v brance neskončila. O minutu později nicméně puk přesto v brance skončil. Jan Schleiss dostal spoustu prostoru a přesným projektilem z levého kruhu nedal Brízgalovi šanci. V samotném závěru to Kladno zkusilo při hře bez brankáře, podruhé již ale skóre vyrovnat nedokázalo.