Druhá výhra v přípravě. Hokejisté Plzně přehráli České Budějovice

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 29. srpen 2022 19:46
Druhá výhra v přípravě. Hokejisté Plzně přehráli České Budějovice Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně ve svém dalším přípravném zápase porazili České Budějovice 4:1 a připsali si na konto druhou výhru v řadě. Na branku Bittena ještě odpověděl hostující Přikryl, na další trefy Rekonena, Kodýtka a Zámorského už ale Jihočeši odpovědět nedokázali.

Jako první ovšem zahrozil Schleiss, který dostal mnoho prostoru mezi kruhy, avšak skóre neotevřel. To až po chvilce Samuel Bitten, který po necelé půlminutce přesilové hry protečoval do sítě ránu Petra Zámorského od modré. Navýšit náskok Plzně mohl brzy na to Schleiss, který se ocitl osamocený na brankovišti. Hrachovina ovšem zakročil jako proti jeho kličce, tak proti dorážce Suchého. Činil se i po chvilce, když se za obranu soupeře dostal Kodýtek, proti jeho střele mezi betony včas zakročil. A tak přišel pro Škodu trest. Filip Přikryl zachytil domácí rozehrávku, protlačil se až před Svobodu a do kabin se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu.

To po 78 vteřinách prostřední části změnil Aleksi Rekonen, který obdržel křižný pas od Meyere a z první z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě. Odpověděl málem Dzierkals, který pláchl všem na ledě, Svoboda své barvy podržel. Vzápětí na druhé straně vznikl obrovský závar, Hrachovina ovšem odolal pokusům Mertla, Zámorského i Rekonena. Za nedlouho poté na modré napřáhl Vopelka, ještě dorážel Toman, plzeňský mág nadále čaroval. Navíc na druhé straně jeho spoluhráči navýšili náskok, když Schleiss oslovil na brankovišti volného Petra Kodýtka, kterému prakticky pouze stačilo nastavit hůl.

Poslední dějství začal Motor v oslabení a Hrachovina měl rázem plné ruce i nohy práce. Nejprve mu při dorážce Mertla pomohla i tyč, poté se bravurně přemístil proti ráně Rekonena z první po předchozí příhře z kruhu na kruh. Na druhé straně pohrdl přečíslením tři na jednoho Přikryl, když vzal vše na sebe a pouze nastřelil Budíka. Vážněji vypadala dělovka Gulaše, který si našel na ose hřiště odražený kotouč. To už bylo moc na Doležela, který vyprovokoval bitku, avšak se zlou se na kolenou a bez dresu potázal. Naopak gólově duel uzavřel Petr Zámorský, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Další duel čeká na indiány až v sobotu, kdy se na turnaji v Bolzanu postaví Düsseldorfu.

hcplzen.cz