Home Zpravodajství Z regionu Ekompilace s ...

Ekompilace s Wohnoutem – má to smysl, třiďte odpad

V pořadí již pátý ročník hudebního projektu Ekompilace, jehož hlavním posláním je podpora třídění odpadu, přináší do šesti českých měst kromě doprovodného programu i hudební hvězdy jako jsou Thom Artway či kapela Wohnout. Letošní čtvrtou zastávkou  Ekompilace jsou Klatovy, které se festivalu účastní vůbec poprvé.

Klatovský den začíná v pátek 15. září  od 14  na náměstí Míru a až do 22 hodin    nabídne opět výběr mladých a progresivních kapel, které nahrály v domažlickém studiu Franz Kavkaz vždy dva své autorské songy na kompilační CD.  V každém z měst nechybí ani doprovodný edukační program, který se   nese  v duchu třídění odpadu. Návštěvníci se tak budou moci prostřednictvím lektorů ze samosebou.cz zábavnou formou dozvědět zajímavé informace o životním prostředí nebo si i zasoutěžit.

Oba hlavní headlineři letošního ročníku, kapela Wohnout a Thom Artway, povedou hudební program v každém z festivalových měst. „Turné s Ekompilací pojedeme podruhé. Projekt jsme v roce 2013 otevírali a rádi se vrátíme, protože je to spojení užitečného se zábavným, což nás baví,“ komentuje spolupráci s Ekompilací kapela Wohnout, která kromě starých songů nabídne i nový singl Hudba léčí s trumpetistou Lacem Deczim. Jejich nové CD pak bude zdarma k dispozici na všech šesti festivalech. Vstup na všechny festivaly projektu Ekompilace je zdarma.