Home Zpravodajství Politika Eurobafuňáři,...

Eurobafuňáři, nevytvářejte problémy, vzkazuje plzeňská šéfka Svobodných

“A co takhle snížit rozpočet na polovinu?” – reaguje šéfka Strany svobodných v Plzeňském kraji Lenka Brčková na prohlášení předsedy Evropského parlamentu Antonia Tajaniho, že je potřeba zdvojnásobit rozpočet Evropské unie a kvůli tomu zavést celoevropské daně. “Prosím eurobafuňáře – nevytvářejte problémy, abyste je pak mohli léčit. Odstraňte příčinu a bude nám všem lépe… No jo, to bysme vás ale už nepotřebovali…” – vzkazuje Brčková na Facebooku.

“Proč musí být cyklostezka z EU-peněz? Proč nemůže být z rozpočtu obce? Proč musí být dotována konkurenceschopnost podniků? Proč těm podnikům radši nesnížíme daně? Proč se má dotovat boj s chudobou? Proč radši nesnížíme daně (DPH) na potraviny?” – klade otázky Lenka Brčková v souvislosti s Tajaniho voláním po zdvojnásobení evropského rozpočtu. Příští rok by Unie měla hospodařit téměř se 150 miliardami eur, což je asi 3,75 bilionu korun.

Podle předsedy Evropského parlamentu Antonia Tajaniho potřebuje EU vyšší příjmy zejména kvůli velkým nákladům, které s sebou nesou řešení uprchlické krize, boj s terorismem, ale i zvyšující se nutnost investic. Evropané musí v budoucnu více investovat do energetiky a digitalizace průmyslových odvětví, jinak nebude Unie schopná obstát v konkurenci USA, Číny, Ruska a Indie, řekl Tajani německému deníku Die Welt.