Fakulta zve na festival nastávající maminky

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - sobota, 6. listopad 2021 14:15
Fakulta zve na festival nastávající maminky ilustrační. Foto: pixabay

Cesta ženy matky, to je název festivalu, který v listopadu pořádá Fakulta zdravotnických studií v Plzni. Jeho spoluorganizátorkou je Eva Hendrych Lorenzová, která je odbornou asistentkou na katedře Ošetřovatelství a porodní asistence.

Festival Cesta ženy matky se v letošním roce uskuteční již podesáté. "Pořádáme ho v rámci profese porodní asistence, abychom ukázali, že těhotenství a porod není nemoc. Cílem je podpora zdravého těhotenství a porodu," uvedla Hendrych Lorenzová.

Pro letošní rok je připravena série tří přednášek, které budou všechny ke shlédnutí on-line na YouTube kanálu festivalu. "Tématicky se budeme věnovat ženské bylinné napářce, laktačnímu poradenství a voňavému těhotenství, porodu a období po porodu," upřesnila Hendrych Lorenzová.

V rámci festivalu se budou konat také tři worshopy. "První z nich bude zaměřen na předporodní přípravu, což je workshop, kterého se mohou účastnit i muži, tatínci. Druhý workshop bude zaměřen na baby masáže a bude zde zmíněna i základní aromaterapie u kojenců a poslední workshop bude zaměřen na spánek dětí. A to primárně na spánek u novorozenců a kojenců," informovala Kristina Janoušková, porodní asistentka a odborná asistentka FZS ZČU v Plzni.

Workshopy se uskuteční přímo v prostorách fakulty zdravotnických studií v Husově ulici v Plzni. "Je důležité se na ně přihlásit, samozřejmě je omezený jejich počet, takže na webových stránkách Cesta ženy matky jsou uvedeny všechny informace, ať už se to týká registrace nebo obsahu jednotlivých worshopů," dodal.

Porodní asistence je zdravotnický obor, který má za cíl podporovat ženy v celém úseku mateřství. "Naším nástrojem není medicína, ale uspokojování potřeb lidí a podpora zdravého životního stylu, prevence nemocí a proto celá řada našich přednášek a workshopů spěje k tomu, aby ženy využívaly přírodní metody v péči o sebe a o své miminko," upřesnila Hendrych Lorenzová.

Fotogalerie