Home Zpravodajství Hlavní zprávy Festival spor...

Festival sportu nabídne letos možnost si vyzkoušet více než 50 sportů

V OC Plzeň Plaza a přilehlém parku se ve středu 21. červa objeví v rámci 4. ročníku Festivalu sportu více než 50 sportovních stanovišť, kde si bude moci každý aktivně a na vlastní kůži vyzkoušet nejen tradiční, ale i méně obvyklé a neznámé sportovní disciplíny. Budou zde taneční stanoviště i jedinečná třicetimetrová skluzavka.

Na přípravě a realizaci akce se pod vedením českého reprezentanta v triatlonu Přemysla Švarce podílí celá řada plzeňských neziskových organizací, spolků a klubů. Jednou z hlavních doprovodných akcí je celorepublikový T-mobile Olympijský běh. „Festival Sportu, projekt Nadace sportující mládeže, se snaží atraktivní a netradiční formou rozhýbat děti, mládež i dospělé. Na výběr je takové množství sportovišť, že si každý vybere a dobře bavit se můžete i díky doprovodnému kulturně-hudebnímu programu,“ uvádí ředitel akce Přemysl Švarc. Cílem Festival sportu je také motivovat k pravidelnému pohybu a dětem může napovědět, jaký sport by je mohl nejvíce bavit.

Dopolední program startuje už v 8:45 a bude věnován především dětem z mateřských, základních i středních škol, kterých je přihlášeno přes 3 300. Na své si ale i před polednem přijde rozhodně každý. Jednotlivá stanoviště, na nichž nebudou chybět exhibice, příležitost přímo oslovit známé sportovce nebo získat cenný suvenýr v podobě jejich podpisu při autogramiádách, budou čekat na zájemce až do 18:30 hodin. Festivalu Sportu se koná v Den olympionismu, a proto je součástí T-mobile Olympijský běh. Pro účastníky jsou připraveny trasy na 5 (jeden okruh) a 10 km (dva okruhy) se startem v 17, respektive 18 hodin. Trať povede z areálu za OC Plaza Kilometrovkou, podél Lochotínské ulice a podél Mže ke Štruncovým sadům, kde se podél Tyršovy ulice a chodníku podél Mže stočí zpět do areálu za OC Plzeň Plaza. Chybět nebudou ani dětské závody. „Festival Sportu je neziskový projekt určený pro širokou veřejnost. Jeho náplň je osvětová, prezentační, iniciační, nepřímo náborová a motivační. Zároveň se snaží podporovat místní sportovní subjekty možností neplacené prezentace jejich činnosti a jejich propagací v rámci celého projektu Festivalu Sportu,“ shrnuje význam akce ředitel Festivalu Sportu Přemysl Švarc. Celodenní vstupné činí pro děti 30 Kč, pro dospělé 50 Kč, ZTP a jedna osoba doprovodu mají vstup zdarma.