Nadějně rozehraný zápas ztratila Plzeň v závěru. Z horké řecké půdy veze bod

Od - čtvrtek, 24. říjen 2024 20:47
Nadějně rozehraný zápas ztratila Plzeň v závěru. Z horké řecké půdy veze bod Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve třetím zápase ligové fáze Evropské ligy na hřišti PAOKu Soluň 2:2 a to přesto, že měli duel velmi dobře rozehraný a po první půli vedli 2:0 díky brankám Milana Havla a Matěje Vydry. V 70. minutě byl ale po druhé žluté kartě vyloučen stoper Dweh, v 84. minutě ale domácí snížili a ve třetí minutě nastavení srovnal Baba.

Viktoria začala zápas na řecké půdě úplně stejně jako o víkendu v Ostravě, a to velmi rychlým gólem. Jenomže oproti zápasu na Baníku tento gól neplatil. Míč do branky dostal Adu, ale rozhodčí po zásahu VARu odpískal ofsajd a pokračovalo se tak bez branek. Za bouřlivé atmosféry se hra odehrávala spíše ve středu hrací plochy a šance nepřicházely. Vše se změnilo ve 31. minutě, kdy Viktoria znovu gólově udeřila. Ze spolupráce Cadua s Aduem těžil Milan Havel. Ten zůstal na zadní tyči nikým nehlídaný a také to potrestal. Balon chladnokrevně poslal pod horní tyč a poslal Plzeň do vedení. To ale nebylo všechno. O osm minut později se trefil Matěj Vydra. Adu se prodral až do vápna, kde vystřelil. Jenže domácí brankář střelu vyrazil jen před sebe, kde byl pohotový Matěj Vydra a míč dorazil do branky. Červenomodří si tak odnesli do kabiny dvoubrankový náskok.

Druhý poločas opět nepřinášel větší množství šancí na obou stranách. PAOK se marně snažil překonat brankáře Jedličku, ale marně. Plzeňský čaroděj mezi tyčemi vytasil v 65. minutě výborný zákrok proti pronikajícímu Taisonovi. Od 71. minuty musela Viktoria dohrávat o deseti. Druhou kartu v zápase totiž viděl Sampson Dweh a musel odejít předčasně ze hřiště. Chvíli poté se opět ukázal Martin Jedlička, který fantastickým zákrokem držel svůj tým. Sedm minut před koncem mohl Erik Jirka definitivně zlomit odpor Řeků. Kotarskiho ale nepřekonal. A tak přišlo otřepané nedáš - dostaneš, když krátce poté skóroval Tissoudali. A ani to nebylo vše. V nastavení se domácí prosadili o podruhé, v 93. minutě srovnal Baba.