Povinnost splněna. Fotbalisté Plzně porazili Pardubice

Od - neděle, 6. říjen 2024 14:59
Povinnost splněna. Fotbalisté Plzně porazili Pardubice Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v 11. kole Chance ligy na domácím hřišti Pardubice 2:0. Úvodní trefu zápasu obstaral v 56. minutě Tom Slončík, pojistku přidal v nastaveném čase Milan Havel.

V Doosan Areně nastala první zajímavá situace zápasu už ve třetí minutě. Hlavní rozhodčí nejdříve odpískal pokutový kop pro Viktorii po hře rukou od jednoho z obránců Pardubic. Následně šel sudí vše zkontrolovat k monitoru. Penaltu poté odvolal a hrálo se dál. Viktoria v průběhu prvního poločasu disponovala několika standardními situaci, ale bohužel se žádná z nich neujala. Velká šance přišla až v závěru první dějství. Nejprve si Pavel Šulc splnil defenzivní povinnosti a vzápětí se prodral do šance. Jeho střela hlavou ale Stejskala nepřekonala. Krátce poté se Pavel Šulc dostal znovu do šance, a to po rohovém kopu. Jeho střela byla zablokována obranou soupeře. Do přestávky přišla ještě jedna šance. Alexandr Sojka poslal ostrý balon vápnem, ke kterému klouzal na zadní tyči Pavel Šulc, jenomže mu chyběl krok.

V 51. minutě měla Viktoria velkou příležitost, ale proti byl brankář Stejskal, který po dlouhém autu chytil střelu na brankové čáře. O pět minut později se Štruncovy Sady poprvé dnes radovaly z gólu. Přetažený centr vracel hlavou zpět do ohně Cadu. Míč našel Tom Slončík a uklidil ho ránou pod břevno. V 68. minutě byl Patrák sám před Jedličkou, ale rozhodl se nahrát svému spoluhráči, který měl k míči daleko, z šance naštěstí nebylo nic. Deset minut před koncem zápasu se dostal do příležitosti Daniel Vašulín. Hlavou branku ale netrefil. Během nastavení se Viktoria prosadila podruhé. Po krásné narážečce se ke střele dostal Adu, který vystřelil, překonal brankáře Stejskala a míč následně doklepl do sítě Milan Havel. Viktoria porazila Pardubice 2:0.