Fotbalisté Plzně ovládli po výborném výkonu šlágr. Bezradnou Spartu zlomil Adu

Od - neděle, 27. říjen 2024 20:22
Fotbalisté Plzně ovládli po výborném výkonu šlágr. Bezradnou Spartu zlomil Adu Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili po skvělém výkonu ve 13. kole Chance ligy pražskou Spartu 1:0 a v tabulce jdou místo ní na druhé místo. Zisk tří bodů zajistil Západočechům ve 30. minutě Prince Adu.

Plzeň nasadila do zápasu momentálně asi nejsilnější možnou základní sestavu, do níž se po absolvování jednozápasového trestu vrátil středopolař Červ. Naopak Spartě chyběl klíčový muž Haraslín, který nedohrál středeční duel na Manchesteru City kvůli zraněnému stehnu. A jeho absence jakoby na týmu z Letné byla vidět výrazně více, než by si Pražané přáli. Plzeň byla herně lepší, dlouho si ale nemohla žádnou obrovskou šanci vytvořit. Až přišla 30. minuta, Šulc vyhrál osobní souboj s Kairinenem a Prince Adu podél Vindahla rozjásal Štruncovy Sady. Viktoria pak nadále opanovala hru, obrovský rozdíl byl zejména ve středu hřiště, kde Šulc, Červ a Kalvach své soupeře jasně přehrávali.  Ve 42. minutě vyzkoušel pozornost Vindahla aktivní Adu.

V aktivní hře pokračovali Viktoriáni i po poločase a v 50. minutě mohla Sparta poděkovat Vindahlovi, který vytáhl mimo střelu Šulce. Další šanci zmařila v 70. minutě Západočechům tyč, kterou trefil střídající Jirka. Plzeň působila na hřišti skvělým dojmem a její nastavení dokumentovala například i 79. minuta, kdy se už hosté dostávali do přečíslení, které jim ale vynikajícím návratem zmařil načasovaným skluzem útočník Vydra. V 89. minutě měli hosté dobrou šanci srovnat, když kopali standartní situaci takřka ideální pozice, jenže Laci trefil jen zeď Viktoriánů. Nastavený čas už ale patřil domácím, kteří si poměrně v poklidu pohlídali důležitou výhru.