Fotbalista Vašulín oprášil v dresu Viktorie spolupráci s trenérem Koubkem

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 4. červenec 2024 15:20
Fotbalista Vašulín oprášil v dresu Viktorie spolupráci s trenérem Koubkem Foto: FCVP

Po příchodu z Hradce Králové se 26letý útočník Daniel Vašulín pomalu zabydluje v dresu plzeňské Viktorie. Hned v prvním přípravném zápase na hřišti třetiligového nováčka SK Petřín (7:0) se blýskl hattrickem, proti Banské Bystrici (2:1) i potom s rakouským SV Lafnitz (6:0) vyšel střelecky naprázdno, ale i tak si pochvaloval, že po roce zase obnovil spolupráci s trenérem Miroslavem Koubkem.

„Zažil jsem pod ním nejlepší sezonu v lize,“ připomněl Daniel Vašulín, jenž před třemi lety pomohl Hradci Králové k postupu do nejvyšší soutěže a v následujících dvou sezonách v ní vstřelil pod dohledem 72letého kouče šest, resp. sedm branek. Tento počin zopakoval i v minulé ročníku a nebylo divu, že se ozvala Plzeň, na jejíž lavičku mezitím usedl trenér Koubek.

„Jsem nesmírně rád, že jsem v takovém klubu. Před pár lety by mě něco takového ani nenapadlo,“ vyznal se útočník po 14 dnech přípravy s plzeňskou Viktorií. V první polovině července se s ní bude chystat pod vrcholky rakouských Alp na start ligové sezony. Na úvod hrají viktoriáni 20. července od 20 hodin v Praze na Dukle.

I přes odchod Tomáše Chorého se však zdá být v plzeňském útoku velká konkurence...
Konkurence je zdravá. Byl bych blbec, kdybych šel do Plzně a myslel si, že tady nebude konkurence a budu to mít podestlané na růžích. Já to vnímám jako dobrou věc, která mě může posunout.

Také v souvislosti s vámi se mluvilo o přestupu do Slavie, takže jste rád, že vyšla Plzeň?
Jo, tohle. Slavii už beru jako historii. Jsem rád, že dopadla Plzeň je to jeden z nejlepších klubů v Česku. Cítil jsem, že se chci posunout, Viktorka byla první volba. Jsem rád, že to dopadlo a můžu teď oblékat její dres.

Jakou roli hrál při vašem rozhodování o přestupu trenér Koubek?
Známe se z Hradce, dva roky jsem tam pod ním hrál, zažil jsem nejlepší sezonu. Samozřejmě, že to byla jedna z věcí, která hrála pro Plzeň. Vím, co od něho můžu čekat, jaký chce hrát fotbal.

Byla dalším lákadlem možnost poprvé v kariéře si zahrát evropské poháry?
Samozřejmě. Před pár lety bych ani nesnil o tom, že budu jednou v Plzni. A teď jsem tady, můžu si zkusit předkolo Evropské ligy. Pro mě je to obrovská motivace. Věřím celé Viktorce, že to zvládneme a budeme hrát skupiny.

Jak si vůbec užíváte první týdny přípravy v Plzni?
Jsem nadšený. Zázemí je tady perfektní, kluci v kabině taky. Tréninky jsou sice náročné, ale celkově je všechno skvělé. Poprvé jsem si všechno na stadionu prohlédl, když jsem dělal zdravotní prohlídku. Kluky jsem předtím neznal. Ale teď už jsem se přesvědčil, že kabina je tady skvělá. Věřím, že se mi tady bude líbit. (úsměv)

Hned v prvním přípravném zápase jste nastoupil s dalšími dvěma nováčky Tomem Slončíkem a Christophe Kabongem. Jak se vám s nimi spolupracuje?
Známe se zatím málo, moc jsme toho spolu neodehráli ani na tréninku, které jsou zatím hodně intenzivní. Ale jak už jsem říkal, za mě panuje spokojenost.

Jak se vám do Plzně jezdilo jako soupeři?
Těžké to bývalo. V minulé sezoně jsem tady nedal hned v úvodu sezony penaltu. Nikdy to tady nebylo jednoduché. Věřím, že když teď budou fanoušci na mojí straně a nebudou na mě pískat, můžou nám hodně pomoct. Už se těším, až ve druhém kole přijede Hradec.