Home Zpravodajství Sport Fotbalisté Pl...

Fotbalisté Plzně zahájili sérii přípravných zápasů třígólovou výhrou

K prvnímu přípravnému utkání dnes nastoupili fotbalisté Viktorie Plzeň. V Luční ulici porazili Ústí nad Orlicí 3:0. Gólově se prosadili Milan Petržela, Daniel Kolář a Michael Krmenčík.

Viktoria se proti třetiligovému soupeři ujala vedení velice rychle. Ve třetí minutě se totiž přízemní ranou prosadil Milan Petržela. Domácí dle očekávání hře dominovali, hostující brankář Jakub Krátký se musel činit zejména proti přímým kopům Andrease Ivanschitze a Aleše Čermáka. V úvodním dějství tak Plzeň získala vedení 1:0. Do druhého poločasu poslal trenér Pavel Vrba zcela odlišnou jedenáctku, zůstal pouze gólman Dominik Sváček, který v závěru první půle parádně zlikvidoval šanci hostujícího Smejkala.

V 62. minutě přidali červenomodří druhou branku, po vydařené kombinaci našel Michael Krmenčík Daniela Koláře, který zakončil s ledovým klidem a navýšil tak na 2:0. Sedm minut před koncem zápasu sklepnul Jan Kopic míč pro Michaela Krmenčíka, který měl jednoduchou úlohu – stál před prázdnou brankou a dal již na 3:0. Kanonýr Viktorie Plzeň v závěru zápasu ještě dělovou ránou orazítkoval tyčku Truhlářovy branky.