Od - sobota, 25. listopad 2023 16:57
Fotbalisté Plzně znovu v lize ztratili. Alespoň remízu jim v Hradci Králové vystřelil Cadu ilustrační. Foto: FCVP

Další ztrátu si připsali na konto fotbalisté Viktorie Plzeň v Hradci Králové. Západočeši v utkání 16. kola Fortuna ligy od 11. minuty prohrávali, alespoň bod jim zařídil povedenou střelou v 73. minutě Cadu.

První vážná situace zápasu byla rovnou branková. V jedenácté minutě se po standardní situaci prosadil hlavou domácí Michal Leibl. Za pět minut se ke střele dostaly v krátkosti oba týmy. Nejdříve domácí Daniel Vašulín a poté viktorián Adam Vlkanova. Ani jedna z těchto situací nebyla výrazně nebezpečná. V devatenácté minutě se ke střele dostal Pavel Bucha. Na jeho střelu byl připraven brankář Bajza. Ve 35. minutě se znovu dostal do střelecké příležitosti Pavel Bucha, jeho rána sice zaplavala, ale nakonec jen na střed branka. Po chvíli poslal nadýchaný centr do vápna Cadu, Lukáš Hejda nakonec hlavou poslal míč mimo. První poločas další branku nenabídl a skončil výsledkem 1:0 pro Hradec Králové.

Na začátku druhé půle, během které silně začalo sněžit, žádné šance nepřicházely. V 66. minutě se do šance dostala Viktorka. Nechybělo mnoho, ale domácí stačily uklidit míč ze závaru ve vápně na rohový kop. V 73. minutě se viktoriáni radovali. Po zmatku v pokutovém území se dostal k odraženému míči Cadu, který šajtlí poslal míč do branky. Tři minuty před koncem pálil z voleje Pavel Šulc, nakonec jen do rukavic brankáře Bajzy. Chvíli po šanci Pavla Šulce se dostal k hlavičce Jan Kliment, jeho pokus letěl mimo. Utkání už žádnou branku nepřineslo a Viktoria remizovala v Hradci Králové 1:1.