Home Zpravodajství Sport Fotbalová jun...

Fotbalová juniorka remizovala s Příbramí

Dramatické utkání sehráli junioři na domácím hřišti s Příbramí. Ačkoliv se svým soupeřem prohrávali již 1:3 či 3:4, dokázali vždy srovnat skóre. Na konečných 4:4 upravovali navíc v samotném závěru. O branky se postarali Tomáš Vilček s Jonášem Vaisem.

Lepší vstup do utkání měla Příbram. Po skvělém zákroku Sváčka v první minutě se jí ještě branku vstřelit nepodařilo, ale o chvíli poté to již vyšlo. Daniel Černý obdržel centr z pravé strany a z blízkosti otevřel skóre zápasu. Plzeň sice v desáté minutě díky Tomáši Vilčekovi a jeho střele k tyči vyrovnala, nicméně poté opět úřadovali hosté. Ve 23. minutě se po pasu Daniela Tarczala znovu prosadil Černý a tři minuty nato dal na 3:1 Lazar Mitrovič, který se uvolnil na levé straně. Utkání rozhodně nenudilo, oba celky se dostávaly do spousty šancí a těsně před koncem poločasu se červenomodrým podařilo jednu proměnit. Tomáš Vilček vypálil slabě na gólmana Kočího a ten si střelu prakticky sám srazil do branky.

Na začátku druhé půle měla Viktoria velkou šanci vyrovnat, jenomže Tomáš Vilček po chybě obrany Příbrami trefil jen brankáře. Co se mu nepovedlo, to o chvíli později dokázal Jonáš Vais. Jeho střela z velké dálky propadla za gólmana hostí a bylo vyrovnáno – 3:3. Plzeňské to povzbudilo a svěřenci kouče Jiřího Kohouta byli aktivnější. Naneštěstí ale v 67. minutě inkasovali. Denis Laňka dostal míč na levou stranu a parádní technickou střelou trefil pravý horní roh branky. Na druhé straně se pak musel činit Kočí proti Plzeňanům, kteří usilovali o další vyrovnání. Toho nakonec docílili! V úplném závěru se o něj zasloužil svou druhou brankou v zápase Jonáš Vais, jenž proměnil penaltu. Utkání tak skončilo remízou 4:4.