Házenkáři Plzně budou po porážce v Karviné odvracet mečbol

Od - neděle, 22. květen 2022 10:38
Házenkáři Plzně budou po porážce v Karviné odvracet mečbol ilustrační. Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Plzeňští házenkáři prohráli ve třetím finálovém utkání na palubovce Karvině 24:29 a ve středu musí na domácím hřišti vyhrát, pokud chtějí pomýšlet na obhajobu mistrovského titulu.

Tak jako v předchozích zápasech, nevyšel Plzni úvod. Dominik Solák zvýšil na 3:1, o pár minut později Patrik Fulnek na 6:2. Hostům nepomohl ani oddychový čas, Jan Užek po čtvrthodině hry navýšil náskok Karviné už na propastných šest gólů! Až v tuto chvíli se ke slovu dostala také Plzeň, manko mírně snížil Martin Říha a po něm o sobě dal poprvé vědět také Milan Škvařil. Domácí ale nenechali svého soupeře naskočit do sedla, naopak, Dominik Solák a Ondřej Skalický se zasloužili o vedení 15:7. Vojtěch Patzel vzápětí proměněným sedmimetrovým hodem náskok ještě o jednu trefu vylepšil a hráči Talentu museli být vděční za povedený závěr poločasu, ve kterém Milan Škvařil snížil manko svého týmu na „pouhých“ sedm gólů.

Po přestávce ale nastoupila na karvinskou palubovku úplně jiná Plzeň. Znovu se prosadil Říha i Škvařil, po brance Daniela Režnického svítil na tabuli stav 18:14. Hráči Talentu se nevzdávali a dvě minuty před koncem stáhli ztrátu na tři góly. Definitivní hřebíček do rakve Západočechů ale přidali Ondřej Skalický a Patrik Fulnek. Karviná před domácím publikem opět nezaváhala a vyhrála, stejně jako před týdnem na stejném místě, o pět gólů.