Od - pátek, 12. květen 2023 09:26
Házenkáři Talentu musejí odvracet konec sezóny. Finálová série se stěhuje do Plzně ilustrační. Foto: Talent Plzeň

Už není kam couvnout. Pokud házenkáři Plzně chtějí dosáhnout na titul, musejí třikrát v řadě porazit Karvinou. Té schází po dvou výhrách (32:31 a 28:25) ke zlatému cíli jediné vítězství. Finálová série se tak za stavu 2:0 stěhuje do Plzně, kde bude pokračovat v neděli od 17 hodin.

"Ve druhé půli to byl z naší strany vynikající výkon. Ale na to, abychom vyhrávali ve finálové sérii je potřeba předvádět ho celých šedesát minut. Z toho jsem zklamaný," litoval jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl promarněné první půle.

Ani za velmi nepříznivého stavu 0:2 na zápasy ale nic nevzdává. "Třetí utkání hrajeme doma, musíme se do série vrátit a zkusit zabojovat o zvrat v sérii," doplnil kouč Talentu. Jeho tým nezachytil v Karviné už začátek zápasu, i kvůli dvojnásobné přesilovce jim domácí Baník odskočil po čtvrthodině hry na 8:4. Do poločasu pak svůj náskok ještě navýšil až na 15:9.

Ani po přestávce nic nenasvědčovalo tomu, že přijde obrat. Do 35. minuty domácí Baník dokonce odskočil až na 19:12. Jenže pak začal Talent mohutně dotahovat, ve 42. minutě už ztrácel jen dva góly - 20:18. Hned z protiútoku sice Užek z pivota zvyšoval na 21:18. Až do stavu 22:20 v 53. minutě si Karvinští drželi dvoubrankový náskok. Ale i ten se nakonec po trefách Stehlíka a Doudy rozplynul, bylo srovnáno.

Solák sice vrátil vedení na stranu domácích, jenže Nejdl znovu vyrovnal a Kosteski poslal Talent dokonce do vedení 23:24. Domácí znovu otočili, ale v poslední minutě vyrovnal Nejdl na konečných 25:25. "Mám velkou radost, že se tým dokázal vrátit do zápasu i za takhle nepříznivého stavu," hledal pozitiva Petr Štoch.

Po neúspěšném kontru Karviné sice vstřelil Kosteski ještě jeden gól, ale bylo to už po čase. O vítězi tak musely rozhodnout sedmičky, v nichž měli pevnější nervy domácí házenkáři.