Od - čtvrtek, 26. září 2024 22:53
Heroický výkon Plzně. Ve Frankfurtu smazala v závěru dvoubrankové manko a vydřela remízu! Foto: FCVP

Ještě v 86. minutě fotbalisté Plzně v úvodním utkání ligové fáze Evropské ligy prohrávali na hřišti bundesligového Frankfurtu 1:3. Pak ale snížil Prince Adu a v poslední, třetí minutě nastavení, vyrovnal na konečných 3:3 z dorážky Václav Jemelka. Plzeň tak díky tomu veze z půdy obrovského favorita cenný bod.

Na frankfurtském stadionu byla od začátku bouřlivá atmosféra. Hráči Eintrachtu hru sice kontrolovali od úvodních minut, jenže velmi koncentrovaný výkon viktoriánů domácí nepustil do žádné velké šance. Ti hrozili pouze ze střel, které v poklidu kontroloval brankář Martin Jedlička. V 15. minutě měl první střelecký pokus viktoriánů na svědomí Lukáš Červ. Jeho rána byla sražena a brankář Santos s ní neměl problém. 22. minuta přinesla střelu z kopaček Pavla Šulce. Zkoušel to podobně jako za národní tým. Tentokrát ale branku minul. Ve 38. minutě se domácí dostali do vedení. Hugo Ekitike proklouzl až do pokutového území, kde uklidil míč směrem k levé tyči. Jenomže Plzeňští okamžitě reagovali. Sražený pokus Kalvacha se vrátil zpět na kopačky hráčů v červenomodré kombinaci. Kalvach poté posunul balon na Pavla Šulce, který se nerozpakoval a poslal balon za háčky Santosovy branky.

Druhý poločas přinesl první šanci Viktorie v padesáté třetí minutě. Sražená rána Prince Adu nadělala první vrásky na čele Santose, nakonec z toho byl rohový kop. Krátce poté se famózními čistými saněmi ukázal Sampson Dweh, který tak odzbrojil Ekitikeho. V 62. minutě se dostali domácí znovu do vedení. Prosadil se Dina Ebimbe. O pět minut se Eintrachtu podařilo skórovat potřetí, tentokrát po rohovém kopu. Další střelecký pokus na Frankfurt Stadionu přišel v 76. minutě Do hlavičky v prostoru, odkud se kopou pokutové kopy, skákal Adu. Bohužel ale minul zařízení. Krátce na to se snažil prosadit Daniel Vašulín. Jeho ránu pokryl brankář Santos. Tři minuty před koncem se Plzeňským podařilo snížit. Jemelkův centr našel Adua a ten si poradil jako mazák a uklidil balon do sítě. No a v závěru přišlo vyrovnání. Václav Jemelka využil zmatku ve vápně a napálil míč do sítě. Viktoria veze z Frankfurtu remízu 3:3.