Hnutí ANO ovládlo volby v Plzeňském kraji. S tím je obrovská spokojenost, říká lídryně Ivana Mádlová

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 11. říjen 2021 16:03
Hnutí ANO ovládlo volby v Plzeňském kraji. S tím je obrovská spokojenost, říká lídryně Ivana Mádlová Foto: se souhlasem I. Mádlové

Zatímco na celostátní úrovni slavila vítězství ve sněmovních volbách koalice SPOLU, v Plzeňském kraji rozhodli voliči jinak. Nejvíce hlasů tu získalo hnutí ANO. A to poměrně jasně - 29,03 procenta hlasů. Až na druhém místě skončila koalice Spolu, která měla 26,57 procenta. Třetí koalice PirSTAN získala 13,88 procent. "Spokojenost na štábu, co se týká Plzeňského kraje je obrovská," uvedla lídryně hnutí ANO v Plzeňském kraji Ivana Mádlová.

V Plzeňském kraji jste získali nejvíce hlasů. S tím asi musíte být osobně spokojená, že?
Ano. Dosáhli jsme nejvyšší mety, jednoznačně a nezpochybnitelně jsme vyhráli. Mám radost, že se vyplatila kontaktní kampaň, navštívili jsme spoustu obcí, mluvili jsme s hodně lidmi. To je úžasné a chtěla bych za to všem voličům poděkovat.

A co se týká celostátní úrovně?
Tam jsme udělali maximum možného. Je pravdou, že hlavní cíl byla "Antibabiš" kampaň. Na to se soustředilo všechno. I proto vznikly ty dvě koalice, které se skládají z pěti stran. Teď teprve uvidíme, jak to bude dál. Podle mě ukáže čas, jestli ty koalice z pěti stran jsou schopné vládnout. 

Jste ředitelkou Alzheimer centra, teď nově zvolenou poslankyní. Budete působit na obou místech?
Uvidím, co to obnáší. Teď se připravuje klub a ustavující zastupitelstvo. Pokud bych práci v Alzheimer centru nezvládala tak, jak bych si představovala, tak se zcela určitě naplno budu věnovat práci poslankyně. Na to jsem připravená a ví  to i můj zaměstnavatel.

Na co se jako poslankyně budete zaměřovat?
Celý profesní život pracuji zejména ve zdravontictví a v posledních letech i v sociální oblasti. Určitě bych se tedy chtěla zaměřit na tyto věci. Myslím si, že je potřeba se podívat na systém a strukturu dlouhodobé péče, protože Plzeňský kraj má problém se stárnutím populace a patří ke krajům, kde je seniorská populace zastoupena ve vyšší míře. K tomu je potřeba, aby odpovídala i struktura a kapacita zdravotních a sociálních služeb. Na to bych se chtěla podívat z profesního hlediska zcela určitě. A pak samozřejmě, pokud budu mít možnost být nápomocna při řešení problémů menších nemocnic, podpoře investic do fakultních nemocnic a podobně. Je tu otázka i zdravotní péče na Tachovsku. Na tom bych se určitě chtěla podílet. Ale těch oblastí je určitě víc.