Dva góly na body nestačily. Hokejisté prohráli v Liberci

Od - pátek, 26. listopad 2021 20:30
Dva góly na body nestačily. Hokejisté prohráli v Liberci ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 26. extraligovém kole na ledě Liberce 2:4. Zápas přitom měli Západočeši dobře rozehraný, dvakrát vedli po gólech Budíka a Martina Langa, nakonec ale rozhodly dva slepené góly v závěru druhé třetiny. Výhru pak jistili Bílí Tygři ještě ve 48. minutě, když se prosadil Filippi.

Indiáni vkročili do utkání pravou nohou. Přesně po 101 vteřinách hry projel do pásma Vojtěch Budík, obkroužil branku a hledal spoluhráče před ní. Avšak trefil nohu Jana Štibingra, od kterého puk zapadl do sítě. Domácí se rychle hnali za vyrovnáním, Klapkova rána z pravého kruhu k tomu neměla daleko, Svoboda ale nakonec nadvakrát dokázal zasáhnout. Poté se před ním po chybě v rozehrávce zjevil Zachar, i on si ale zuby vylámal. Prosadil se tak až nejproduktivnější Tygr Tomáš Filippi, který na brankovišti ještě stihl kličku do bekhendu a zavěsil pod břevno. Podobně mohl na druhé straně reagovat Kodýtek, ovšem byl již příliš z úhlu a nezakončil přesně. Zase až moc mířil Kantner, jehož rána z mezikruží skončila na tyči. V početní výhodě zase jedovatě pálil z první z kruhu Bulíř, ještě dorážel Dzierkals, jenže nepřesně.

Prostřední dějství odstartoval pumelicí Rosandič ihned po buly, odražený touš si našel Ordoš, avšak netrefil. Podobně se nevedlo i Zacharovi, jenž mezi kruhy tečoval pobídku Klepiše. Poté se kolem obránce prohnal Blomstrand a Kváča měl rázem plné betony práce. Skórem tak pohnul až Martin Lang, kterému zpoza branky před ní přihrál Přikryl. Jenže před druhou přestávkou přišli Tygři s dvojitým KO. Nejprve trochu překvapivě po poradě s videm sudí uznali trefu Jaroslava Vlacha, který z nulového úhlu zakončil o záda Svobody, který při zákroku značně vychýlil branku ze svého postavení. Sedmnáct vteřin před sirénou zase Klepiš z rohu našel před brankou zcela nepokrytého Dávida Grígera, jenž po kličce do bekhendu zavěsil pod břevno.

Poslední dvacetiminutovku začal Dlouhý z mezikruží, navýšit náskok svých barev se mu nepodařilo. Naopak srovnat mohl Vojtěch Budík z osy hřiště, Kváča byl připraven. Udeřil tak opět až Tomáš Filippi, kterému prakticky před prázdnou plzeňskou klec přihrál Ordoš po velkých zmatcích na hostujícím brankovišti. Odpověď chystal z první z mezikruží Bulíř, avšak gólman Podještědských vyrazil maskou. Stvrdit výhru Liberce mohl ze stejné parkety Jelínek, těsně minul. Stejně tak jako v poslední šanci střetnutí opuštěnou svatyni indiánů Klapka.