Home Zpravodajství Hlavní zprávy Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně otočili prohraný zápas. Bod zachránil Indrák, výhru na nájezdy trefil Gulaš

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 23. kole extraligy na domácím ledě nad Vítkovicemi 4:3. Ostravané byli přitom blízko tříbodové výhry, 16 vteřin před koncem ale vyrovnal Miroslav Indrák. V šesté sérii nájezdů pak rozhodl Milan Gulaš.

Pro Škodovku nezačal zápas vůbec ideálně. Už ve 4. minutě hráli hosté přesilovku a explzeňský Lev tečoval před brankou puk mimo dosah Svobody. Plzeň se dostávala do hry postupně, jenže žádnou větší šanci si nebyla schopná vypracovat. A tak Dolejš musel pokrývat především střely z dálky. Až v 15. minutě měl dobrou příležitost Gulaš, jenže neuspěl a ke gólu nevedla ani dorážka Kindla. O dvě minuty později po krásné kombinaci nepřekonal Dolejše ani Kratěna. V 19. minutě vychytal vítkovický gólman ještě Schleisse, a přestože domácí přestříleli Vítkovice 16:6, byli rádi, že se šlo do kabin pouze za stavu 0:1. Těsně před sirénou totiž Baranka orazítkoval tyč.

Ve 26. minutě hráli domácí další přesilovku, v níž měli obrovský tlak, jenže Dolejš odolával. V největší šanci neuspěl David Stach. O minutu později se ukázal na druhé straně Svoboda, který sebral jistý gól Zdráhalovi. Ve 32. minutě ujel do brejku plzeňský Gulaš, v kritické chvíli mu ale znemožnil lepší zakončení jeden z vracejících se vítkovických beků. Plzeň tlačila, pálila z každé pozice, ale branka Dolejše jakoby byla zakletá. Ve 37. minutě naopak ve vlastním oslabení nahodil puk z úhlu Roman a k překvapení všech i Svobody trefil přesně pod víko.

Do té doby bezchybný Dolejš si vybral slabší chvilku ve 42. minutě. Michal Moravčík nahodil puk od červené čáry na branku a vítkovický gólman máchl lapačkou do prázdna. Ostravané mohli odpovědět téměř okamžitě, Koloucha v nájezdu vychytal Svoboda. Ve 48. minutě se Plzeň dočkala vyrovnání. Kratěna našel před brankou zcela nepokrytého Milana Gulaše, a ten už měl snadnou pozici. Jenže Škodovka se z vyrovnání radovala jen 18 vteřin. Chybu Západočechů využil zakončující Zdráhal. V závěru zápasu ještě Plzeň zkusila hru v power-play, vytvořila si tlak a 16 vteřin před třetí sirénou poslal zápas do prodloužení dorážející Miroslav Indrák. O držiteli druhého bodu nakonec rozhodly až nájezdy. Jako jediný z 12 střelců uspěl Milan Gulaš a zařídil tak pro svůj tým cenné vítězství.