Hokejisté Plzně podlehli pražské Spartě 2:3. Vyrovnání indiánům vzala trenérská výzva

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 27. září 2023 20:02
Hokejisté Plzně podlehli pražské Spartě 2:3. Vyrovnání indiánům vzala trenérská výzva Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně podlehli v 5. kole Tipsport extraligy na svém ledě pražské Spartě 2:3. Indiánům se v závěru utkání podařilo vyrovnat, branku Zámorského ale nakonec rozhodčí odvolali po trenérské výzvě hostujícího celku. Západočeši tak prohráli již třetí zápas v řadě.

Do svého pětistého utkání v extralize dnes naskočil domácí kapitán Jan Schleiss, skóre ovšem otevřel jiný plzeňský odchovanec - Jakub Lev. Ten si najel ze střídačky na příhru Petra Straky a z první propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Sparta odpověděla Janem Buchtelem, který na brankovišti protečoval do sítě pobídku z vrcholu levého kruhu. Dokonat obrat mohl po chvilce Kempný, jenž si najel od modré až před Pavláta, ten ale své barvy podržel.

Prostřední dějství odstartoval Horák, v ideální pozici mezi kruhy ovšem přestřelil. Na druhé straně zase zakončoval z druhé vlny z jízdy přečíslení Zámorský, vedl si ale podobně. Skórem tak pohnul až při vlastním oslabení Miroslav Forman, který z pravého kruhu zamířil ideálně ke vzdálenější tyči. Vyrovnat mohl z osy hřiště Schleiss, zblízka však rovněž pálil nad. Kvasničku v přečíslení zase dokázal eliminovat Kovář. Činil se i Pavlát, který si skvěle poradil s bekhendovou kličkou Krejčíka.

Třetí dějství načal Kestner, který obdržel příhru z levého rohu k pravé tyči, Pavlát se ale stihl přemístit. A tak udeřilo na druhé straně. Kovář pouze vyrazil Zámorského pokus zprava z velmi ostrého úhlu, což rychlou dorážkou na brankovišti potrestal Tomáš Mertl. Pražané přispěchali s rychlou odpovědí. Michal Řepík obdržel pas od zadního mantinelu k pravé tyči a z první doslova procedil puk do sítě pod betonem muže s maskou indiánů. Za vyrovnáním se hnal Schleiss z vrcholu levého kruhu, ale stejně jako od modré později Zámorský, nevyzrál z první na Kováře. Právě plzeňská dvacítka v závěru dosáhla na vyrovnání bombou od modré, avšak hosté povolali do zbraně video a uspěli s protestem na hru vysokou holí. Power play už změnu skóre nepřinesla, Škoda tak tradičnímu rivalovi podlehla nejtěsnějším možným rozdílem.

zdroj: hcplzen.cz