Home Zpravodajství Sport Hokejisté Plz...

Hokejisté Plzně prohráli v přípravě s Chomutovem

Další přípravný zápas mají za sebou plzeňští hokejisté. Na domácím ledě dnes podlehli Chomutovu 2:3 v prodloužení. Branky Škodovky vstřelili Jan Schleiss a David Stach.

Úvod utkání mezi Plzní a Chomutovem začal celkem ospale, domácí se snažili hned zkraje prolomit obranu Pirátů, kteří na západ České republiky přijeli v dosti okleštěné sestavě bez větších hvězd. Do první akce se procpal domácí útočník Milan Gulaš, nicméně hostující beci ho včas dojeli, plzeňská posila tedy neměla moc času na zakončení, kotouč nakonec skončil mimo. Chomutovský gólman Štěpán Lukeš ani nemusel zasahovat. Od té doby hrozili převážně hosté, například Darek Hejcman se velice šikovně dostal k odraženému puku, pohotově vystřelil a napálil tyčku branky Miroslava Svobody. Severočeši si následně zahráli tři přesilové hry v řadě. Tu první ještě nevyužili, ale vlila jim do krev lepší a rychlejší pohyb, takže si okamžitě vybojovali další početní výhodu. Tu využili hodně rychle. Ke střele se na modré čáře dostal obránce Jaroslav Mrázek, který svou bombou nedal Svobodovi šanci a poslal Piráty do vedení. O chvíli později se už zdálo, že si po souboji u mantinelu zahrají přesilovku indiáni, leč opak byl pravdou. Na trestnou lavici zamířil Milan Gulaš a hostující tým další výhodu využil ještě rychleji. Mario Grman napřáhl podobně jako Mrázek u první branky a jeho přesná rána zapadla přesně k tyči. Domácí si přesilovou hru zahráli až v závěru první části, když byli v největším tlaku, tak jejich snahu přerušila siréna a konec třetiny.

V prostřední třetině přebrala iniciativu duelu Plzeň, jež častěji držela kotouč na svých holích, ale skvěle bránící chomutovští hráči indiány do šancí moc nepouštěli. I ve druhé části bylo k vidění několik oslabení na obou stranách, za vzájemnou potyčku byli například vyloučení domácí Petr Straka a hostující Lukáš Chalupa, na ledě se občas zajiskřilo. Při jedné z početních výhod pálil několikrát z vrcholu pravého kruhu Milan Gulaš, ale ani jedna střela Lukeše neohrozila. Na druhé straně se hostující celek dostal v oslabení do přečíslení, nicméně Michal Poletín netrefil letící kotouč. Až ve 31. minutě se domácí mohli konečně začít radovat ze vstřeleného gólu. Útočník Matěj Chalupa se šikovně protáhl po pravé straně, udržel touš a poslal ho před brankoviště, kde tušil svého kolegu. Tam opravdu číhal Jan Schleiss, jenž se střelou z voleje trefil přesně nad vyrážečku chomutovského gólmana. O dvě minuty později se do pěkné šance prodral Miroslav Preisinger, Lukeše dokonce i překonal střelou mezi betony, ta však mířila mimo tři tyče. A i nadále hrozili Západočeši, v dalších přesilovkách pálil Kadlec a Kindl se snažil před brankou tečovat. Úspěšný nebyl, takže po čtyřiceti minutách stále vedli Piráti, konkrétně 2:1.

Hned zkraje třetí části trefila hokejka Michala Poletína Davida Stacha do tváře, který se za faul pomstil, neboť během přesilové hry dorazil do odkryté sítě pěknou akci Gulaše. Bylo to 2:2 a Plzeň dál tlačila. Miroslav Indrák o chvilku později trefil z mezikruží břevno a ještě o další chvíli se v pěstním souboji objevili Jan Schleiss a Petr Koblasa. Následně se na obou stranách urodilo několik šanci, ale ani z jedné nezapršelo. A tak přišlo na řadu prodloužení. Po veliké chybě Plzně v útočném pásmu se do přečíslení dva nikoho dostali hostující Piráti, to využil Jakub Chrpa, jemuž předložil kotouč Roman Chlouba. Chomutov si tedy z Plzně veze výhru po prodloužení.

zdroj: hcplzen.cz