Hokejisty Plzně posílí bek s reprezentačními zkušenostmi!

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 23. květen 2022 10:13
Hokejisty Plzně posílí bek s reprezentačními zkušenostmi! ilustrační. Zdroj: HC Škoda Plzeň

Výraznou posilu do obrany hlásí vedení hokejové Škody Plzeň. Dres indiánů bude v příští sezóně nově oblékat bek se zkušenostmi z reprezentace Petr Zámorský.

„Pro roli klíčového ofenzivního beka jsme hledali českého hráče. Máme ještě volnou pozici centra, kam přivedeme nejspíše cizince. Nechtěli jsme naplnit kvótu pro jiné národnosti a taky s ohledem na fungování kabiny jsme chtěli přivést Čecha. Petra jsme měli v hledáčku a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. O jeho kvalitách víme, Martin Straka ho měl v nároďáku a známe ho. V těžké švédské soutěži obstál, hrál pravidelně 18 minut na zápas. Jeho předností je ofenziva, je výborný v přesilovkách, má dobrou střelu, cit na rozehrávku, navíc hraje napravo. Věříme, že zapadne jak do mužstva a kabiny, tak do našeho herního stylu. Podepsali jsme spolupráci prozatím na jeden rok a uvidíme, jak spolupráce bude z obou stran klapat,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Loňský ročník strávil zlínský rodák na švédské známé adrese v Örebro se statistikami 57 utkání v elitní švédské soutěži, tři góly a 11 asistencí.„Vím, jaká jsou očekávání, jak by si to vedení představovalo. I to je pro mě výzva a těším se na ni. Bude pochopitelně záležet na mně a na mých výkonech, abych to naplnil. Je mým cílem dostát těmto očekáváním. Od začátku jednání s Plzní jsem sledoval, pochopitelně, jak se kádr vyvíjí. Dává mi to smysl, všechno do sebe zapadá. Ve vedení klubu jsou zkušení bývalí skvělí hráči, kteří vědí, jak tým poskládat. V srpnu to už pak bude na nás, abychom se společně kvalitně připravili na sezónu a pak podávali odpovídající výkony po celou sezónu," dodal Zámorský.