Hokejová Plzeň hlásí první posilu do útoku!

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 28. duben 2022 10:11
Hokejová Plzeň hlásí první posilu do útoku! Zdroj: HC Škoda Plzeň

Dvaadvacetiletý Kanaďan Samuel Bitten je první představenou posilou hokejové Plzně. 185 centimetrů vysoký útočník pochází z Ottawy, rok odehrál v druhé nejvyšší švédské soutěži a minulý ročník strávil v prvoligové Porubě a v extraligových Vítkovicích.

„Chtěli jsme do kádru přivést hráče, který umí hrát agresivní hokej a bude si svou roli plnit. Sam může hrát centra i křídlo, navíc umí jak shodit rukavice, tak i dát gól. To jsou atributy, které hrály pro něj. Zjisťovali jsme si pochopitelně i charakterové věci a jde na něho chvála i jako na člověka, že je skvělý do kabiny,“ uvádí k podpisu smlouvy s kanadským forvardem sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

Bitten v Plzni podepsal roční kontrakt. „Když přišla nabídka, neváhal jsem. Na plzeňský klub a organizaci jsem neslyšel špatného slova, všichni jen chválili. A fanoušci jsou prý nejlepší v lize! Tak na to se opravdu těším!“ říká Sam Bitten v rozhovoru, který fanouškům přineseme dnes v odpoledních hodinách.

Kanadský forvard si v mládežnických kategoriích procházel ottawskými výběry a v 16 letech už dostal příležitost hrát OHL. V celkově 227 zápasech nasbíral 97 kanadských bodů za 38 branek a 59 nahrávek. V pandemickém ročníku 2020/2021 se prvně vydal za oceán a prvně okusil evropskou soutěž. Ve druhé nejvyšší švédské soutěži oblékl dres Södertälje SK a v 15 zápasech si připsal tři body. Převážnou část loňské sezóny Samuel strávil v prvoligové Porubě a v měsíci říjnu nasbíral 10 kanadských bodů, čímž si vysloužil nominaci do sestavy měsíce Chance ligy. Celkově si v 43 zápasech připsal 16 branek a 11 nahrávek. V extralize jej měli na střídavé starty k dispozici Vítkovičtí, kteří jeho služeb využili v šesti zápasech základní části (1+1) a ve všech odehraných devíti zápasech play off (9 zápasů, 1+1).