Hokejová Plzeň už má jasno. Kdo bude stát na lavičce příští sezónu?

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 27. duben 2022 10:48
Hokejová Plzeň už má jasno. Kdo bude stát na lavičce příští sezónu? Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejovou Plzeň i nadále povede stejné trenérské složení i realizační tým. Hlavními trenéry zůstávají Václav Baďouček a Miloš Říha, asistentem trenérů  Tomáš Vlasák, trenérem gólmanů Rudolf Pejchar. Klub to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Po několika už oznámených odchodech vedení klubu potvrdilo konec obránce Petera Čerešňáka. „Chceme Peterovi poděkovat za všechno, co v našich barvách odvedl. Vypracoval se v našeho klíčového beka, získal řadu zkušeností a rovněž byl vzorem i pro naše obránce. Strávil v našem klubu šest let a nyní se rozhodl pro změnu prostředí, což zcela respektujeme. Přejeme mu jen to nejlepší do jeho osobního života i hokejové kariéry,“ říká sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

První příchody pak oznámí vedení klubu v průběhu následujícího týdne. Půjde celkem o šest nových hráčů. "Řadu let po sobě jsme byli úspěšní v základní části, někdy až nad očekávaní, ale v play off jsme se zastavili příliš rychle. Na vině byla řada důvodů a jedním z nejzásadnějších byl ten, že naše mužstvo bylo malé a lehké. Neměli jsme dostatek silových kluků, kteří v play off odvádí důležitou fyzickou práci. Na to jsme se zaměřili,“ avizuje Tomáš Vlasák. 

Podle generálního manažera klubu Martina Straky to není reakce pouze na minulou sezónu, ale na dlouhodobější fakt. "Hledali jsme někoho, kdo by vlastně už po odchodu Ryana Hollwega podobnou roli plnil, ale nenašli jsme. Neměli jsme na to ty správné typy hráčů. Cítíme, že dostáváme nálepku v lize, že stačí, když na nás soupeř přitvrdí a my budeme mít problémy. To pochopitelně nechceme. Chceme být agresivní, aby to od nás bolelo na obou stranách hřiště, abychom ukončovali souboje a měli zvládnutý předbrankový prostor ať už před naším gólmanem, nebo v soupeřově pásmu. A toho chceme letos docílit. Není možné, aby na nás někdo zatlačil a my neuměli odpovědět," dodává Straka.

Podle Vlasáka kádr ještě není uzavřený. "Máme v něm místo a finance na minimálně jednoho útočníka s kvalitami rozhodovat zápasy a být ofenzivním mozkem týmu a rovněž na ofenzivního obránce,“ uzavřel Vlasák.

Příprava A týmu začíná prvními dvěma bloky 30. května, které potrvají do 17. července. Následovat bude týden volna a poprvé hráči vyjedou na led 25. července.